Фільм Ірини Цілик "Земля блакитна ніби апельсин" отримав нагороду Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі

20.04.2021

Створена за підтримки Держкіно стрічка режисерки та сценаристки Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин" отримала приз Grand Jury Prize в категорії "Документальне кіно" на Міжнародному кінофестивалі в Сіетлі. Це вже 24-та нагорода цієї картини. Щиро вітаємо команду фільму!

Крім того, днями нідерландський кінофонд IDFA Bertha Fund підтримав стрічку грантом у розмірі 30 тисяч євро на дистрибуцію картини в десяти європейських країнах.

Повнометражний дебют Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Спочатку стрічка задумувалася як документальна картина про соціальний проєкт "Жовтий автобус". Це волонтерська ініціатива, учасники якої допомагають дітям з прифронтових територій осягнути основи кінопрофесій. Саме на "Жовтому автобусі" режисерка Ірина Цілик познайомилася з Анастасією Трофимчук – дівчиною, про сім’ю якої й розповість у своєму фільмі.

Фільм створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund.