Фільм Тараса Томенка "Терикони" отримав дві нагороди кінофестивалю GoEast у Вісбадені

26.04.2022

Створений за підтримки Держкіно документальний фільм Тараса Томенка "Терикони" про дітей, чиї долі зруйновані війною на Сході України, отримав дві нагороди міжнародного кінофестивалю GoEast у Вісбадені.

Фільм отримав нову, засновану цьогоріч, нагороду фестивалю – премію CEEOL за найкращий документальний фільм / CEEOL Award for Best Documentary Film від Онлайн-бібліотеки Центральної та Східної Європи (м. Франкфурт). Також стрічка отримала нагороду FIPRESCI від Міжнародної федерації кінокритиків / FIPRESCI International Film Critics’ Award (Documentary Film).

"Терикони" – це історія про дітей, котрі бачать війну не з екранів телевізорів, і про дитинство, котре продовжується, незважаючи на війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас, образ "відпрацьованих" і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

Світова прем'єра фільму відбулась у конкурсній секції Generation 72-го Берлінського кінофестивалю.

Режисер – Тарас Томенко, оператор – Михайло Любарський, режисер монтажу – Віктор Маляренко, звукорежисер – Ольга Гавриленко, композитор – Алла Загайкевич, саунд-дизайн – Володимир Третяков, лінійний продюсер – Юрій Мате. Продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Стрічку створено кінокомпанією "ІнсайтМедіа" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.