Фільм "Терикони" Тараса Томенка номіновано на Berlinale Documentary Award 72-го Берлінського кінофестивалю

27.01.2022

Документальний фільм Тараса Томенка "Терикони", що створений за підтримки Держкіно, номіновано на Berlinale Documentary Award. Фільм бере участь в конкурсній секції Generation 72-го Берлінського кінофестивалю.

Премію за найкращий документальний фільм Berlinale Documentary Award було засновано у 2017 році. Цьогоріч за нагороду боротимуться 18 документальних стрічок із секцій Berlinale Special, Encounters, Panorama, Forum та Generation. Спонсором грошової премії у 40 000 євро, яку розділять режисер і продюсер фільму-переможця, є громадський мовник Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb). Церемонія нагородження переможців Berlinale Documentary Award відбудеться 16 лютого 2022 року в Berlinale Palast.  

Новий фільм режисера Тараса Томенка – це  історія про дітей, котрі війну бачать не по телевізору і про дитинство, котре продовжується попри війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас образ "відпрацьованих" і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

Стрічку створено кінокомпанією "ІнсайтМедіа" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. В Берліні відбудеться світова прем'єра  картини. 72-й Берлінський кінофестиваль пройде з 10 по 20 лютого 2022 року.