Фільмом, що закриє ювілейний 50-й кінофестиваль "Молодість", стане "Егрегор" Станіслава Капралова  

27.05.2021

Фільмом-закриттям 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" стане створений за підтримки Держкіно містичний трилер "Егрегор" режисера Станіслава Капралова. Почесну нагороду за внесок у світове кіномистецтво від КМКФ "Молодість" отримає Данієль Ольбрихський, що виконав у стрічці одну з головних ролей.

В основі сюжету фільму "Егрегор" – історія про давній культ, таємний орден, який впродовж сотень років утворює містичні Егрегори з енергії, щоб отримати можливість керувати свідомістю людства та заволодіти світом. Головні ролі у фільмі виконують українська актриса театру та кіно Олена Лавренюк та американський актор Омрі Роуз, котрий також долучився до написання сценарію.

Глядачі також побачать у фільмі:

  • Данієля Ольбрихського – улюбленого польського актора відомих режисерів Анджея Вайди, Кшиштофа Зануссі та Єжи Гоффмана;
  • Валерію Караман – партнерку Віллема Дефо та Роберта Паттінсона у фільмі "Маяк";
  • Анджея Зелінського, відомого своїми ролями у серіалі "Ватага" та драмі "Піаніст" Романа Поланського.

Фільмування містичного трилера "Егрегор" відбулося в Україні, Польщі та США. Виробництво: Solar Media Entertainment (Україна), копродюсер з польської сторони Марек Нововейський та Bow and Axe Entertainment, копродюсер з американської сторони Ян Фішер та FishCorb Films. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Польського Інституту Кіно.

Почесну нагороду за внесок у світове кіномистецтво від Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» отримає 

Загалом, на глядачів 50-ї "Молодості" чекають близько 200 стрічок у більш ніж 20 секціях фестивалю. В Міжнародному конкурсі короткометражних фільмів Україну представлятимуть фільми "Паперушка" Лілії Остапович та "Кімната Батіка" Марії Халпахчі, створені за підтримки Держкіно.

Кадр із фільму "Земля Івана" режисера Андрія Лисецького

В міжнародній програмі студентських фільмів — українська стрічка "20-11-7.mp4" Аліни Панасенко, а в конкурсі повнометражних картин Україна представлена фільмом "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка. До конкурсу документальних фільмів відібрано стрічку "Земля Івана" Андрія Лисецького, створену за підтримки Держкіно. У національній програмі цьогоріч представлені шістнадцять дебютних короткометражних фільмів, вісім з яких створено за підтримки Держкіно ("Фаза" Миколи Засеєва, "Мажорка" Маргарити Лукіч, "Одні" Валентини Черкашиної, "Глибока вода" Анни Дудко, "Велотренажер" Олексія Овчаренка, "Паперушка" Лілії Остапович, "Кімната Батіка" Марії Халпахчі та "Обійми мене" Каті Царік).

Кадр із фільму "Пульс" режисера Сергія Чеботаренка

Під час ювілейного кінофестивалю відбудеться національна прем’єра художнього фільму "Пульс" режисера Сергія Чеботаренка. Стрічка виробництва компанії KINOROB створена на основі реальної історії української спортсменки, чемпіонки та багаторазової призерки Паралімпійських ігор Оксани Ботурчук

Кадр із фільму "Сіль з Бонневілю" режисера Семена Мозгового

А в позаконкурсній програмі "Від Docudays UA з любов'ю" глядачі матимуть змогу подивитися документальну стрічку Семена Мозгового "Сіль з Бонневілю", створену за підтримки Держкіно. 

Кадр із фільму "Атлантида" Валентина Васяновича

Також під час фестивалю відбудеться спеціальний показ фільму Валентина Васяновича "Атлантида". Стрічка, створена за підтримки Держкіно, стала переможцем секції "Горизонти" 76-го Венеційського кінофестивалю та отримала нагороду "Найкращий фільм" на 11-му Одеському міжнародному кінофестивалі. Цьогоріч режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко стали лауреатами Шевченківської премії за створення фільму "Атлантида". Подивитися фільм можна буде подивитися 2 червня, просто неба під Аркою дружби народів.

50-й ювілейний кінофестиваль "Молодість" пройде з 29 травня по 6 червня 2021 року за підтримки Державного агентства України з питань кіно.