Фільми "Сторонній" та "Пофарбоване пташеня" увійшли в ТОП-20 найкращих горрор-фільмів року від видання "The People's Movies"

12.01.2021

Британське онлайн-видання "The People's Movies" включило дві стрічки, створені за підтримки Держкіно, у ТОП-20 найкращих горрор-фільмів 2020 року. Це фільм режисера Дмитра Томашпольського "Сторонній" та українсько-чесько-словацька стрічка Вацлава Марула "Пофарбоване пташеня".

"The People's Movies" входить до десятки найкращих британських блогів про кіно. "Стороннього", який посів у рейтингу видання 18-те місце, названо запаморочливим та хвилюючим українським фантастичним детективом:

... Інтелектуальний та моторошний "Сторонній" досліджує складні філософські питання вражаючим арсеналом кінозасобів, які тримають глядача у постійній напрузі. А приголомшливо абсурдний фінал змусить прибічників теорій змови посміхнутись із нетрів своїх кролячих нір.

А "Пофарбоване пташеня", що отримало 11-те місце, визначено, як тривожна біопсія природи справжнього зла:

... Ця розповідь про боротьбу єврейського хлопчика під час Другої світової війни є одним із найбільш технічно досконалих фільмів року в будь-якому жанрі. Стрічка перевірить ваші межі та ваше терпіння, однак її похмуре послання є доречнішим, ніж будь-коли.

Нагадаємо, екранізація бестселеру Єжи Косинського "Пофарбоване пташеня" вийшла в широкий кінотеатральний прокат України 10 грудня минулого року. Світова прем'єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Фільм Вацлава Марула було відібрано до шорт-листа 92-ї кінопремії "Оскар" у категорії "Міжнародний повнометражний фільм", де він виступав як кандидат від Чехії. Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії та була номінантом на премію Європейської кіноакадемії як "Найкращий європейський фільм". Крім Венеції, картина була представлена також на кінофестивалях класу "А" у Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі в Торонто.

Фільм Дмитра Томашпольського "Сторонній" було відібрано до офіційних конкурсних програм 20-ти міжнародних фестивалів жанрового кіно, де він отримав 11 нагород, серед яких – відзнаки за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращий сценарій, найкраще художнє рішення, найкращу операторську роботу, найкращого художника-постановника та інші. Світова прем’єра стрічки відбулась 21 вересня 2019 року в конкурсній програмі Seoul International Film Festival (South Korea), європейська – в конкурсній програмі Haapsalu Horror & Fantasy Film Festival (Estonia) у квітні 2020 року.

В український прокат фільм "Сторонній" вийде вже цього року. Більше про фестивальну історію стрічки тут.