Картину "Спас" режисера Максима Наконечного підтримав Swedish Film Institute

12.04.2021

Автори ігрового повнометражного фільму "Спас/Spas", що знаходиться у стадії виробництва, повідомили про нову копродукцію стрічки. Фільм, який став одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, був підтриманий шведським фондом Swedish Film Institute, який представляє Mario Adamson і компанія Sisyfos Film Production.

"Спас" — психологічна драма про наслідки війни на Донбасі. За сюжетом, солдат Лілія з позивним "Метелик" повертається додому після того, як два місяці провела в полоні. Вдома на Лілю чекають чоловік, мати та інші члени родини, але не всі готові зустріти її такою, якою вона тепер є. Згодом дівчина дізнається, що вагітна від того, хто зґвалтував її у полоні.

Сценарій повністю вигаданий. Але він натхненний дослідами реальних ветеранів, реальних добровольців, з якими я стикався або просто по життю, або під час виробництва документальних фільмів... Ми знаходимося, як країна, в стані війни, який вимагає "чорно-білих" рішень і позицій, що є свої та є чужі. Але взагалі виходить, що реальність набагато складніша та сіріша... Я б хотів, щоб це також підштовхувало глядача до пошуку орієнтира в ситуаціях, коли дуже легко втратити орієнтир.

Режисер Максим Наконечний

Автори сценарію — Ірина Цілик та Максим Наконечний, операторка — Христина Лизогуб. У ролях — Маргарита Бурковська, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар, Наталія Ворожбит, Мирослав Гай, Дмитро Лозовський, Катерина Примак, Дарія Лоренці Флац, Едвін Ліверич. Продюсерки  — Дар’я Бассель та Єлізавета Сміт, виробництво TABOR production.

Стрічка "Спас/Spas" є копродукцією України, Хорватії, Чехії та Швеції. Нагадаємо, в жовтні 2020 року проєкт отримав фінансову підтримку від фонду Eurimages.