У Туреччині на кіномарафоні CinemAid Ukraine показали "Чужу молитву" Ахтема Сеітаблаєва

19.05.2022

18 травня, у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, всесвітній благодійний кіномарафон на підтримку України відбувся в турецькому Бодрумі. У кіноцентрі Cinemarine ТЦ Oasis Bodrum показали історичну драму "Чужа молитва" режисера Ахтема Сеітаблаєва та короткометражні фільми проєкту "Дивись українське!": "На своїй землі" Олександра Кирієнка та "Домовина" Кадіма Тарасова.

Захід відкрила Ірина Деміроглу, голова ГО "Українці Бодрума". Із відеозверненнями до глядачів кіномарафону виступили Голова Держкіно Марина Кудерчук та режисер фільму "Чужа молитва" Ахтем Сеітаблаєв.

Для мене ця історія дуже важлива. По перше, тому що вона побудована на документальному факті, по-друге – тому що ця історія про матерів, про дітей, про те, як важливим є існування таких цінностей як довіра, співчуття, гідність і любов.

Режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв

Бодрум став четвертим містом Туреччини, в котрому відбуваються події кіномарафону. Перед цим кінопокази пройшли в Анкарі, Ізмірі та Анталії. Наступним містом стане Стамбул.

Захід організовано Громадською Організацією "Українці Бодрума", за підтримки ТЦ Oasis Bodrum та мережі кінотеатрів Cinemarinе. Співорганізатором з української сторони виступила Асоціація "Дивись українське", координатор кіномарафону в місті Бодрум – Ірина Деміроглу.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".