Кінопокази Всесвітнього кіномарафону на підтримку України пройшли у Кенії

29.04.2022

28 квітня у місті Найробі, у кінотеатрі "Anga Diamond Cinema", відбулись кінопокази Всесвітнього благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Глядачі побачили фільм-притчу "Толока" режисера Михайла Іллєнка та короткометражні стрічки "Дякую" Максима Люкова та "На своїй землі" Олександра Кирієнка.

Посол України в Кенії та Руанді (за сумісництвом) Андрій Праведник привітав гостей, подякував за підтримку та солідарність із Україною та висловив упевненість у тому, що Україна за підтримки світової спільноти безперечно переможе у цій війні та відновить свою економіку задля майбутнього своїх громадян. Із відеозверненням до глядачів кіномарафону виступили Голова Держкіно Марина Кудерчук та режисер фільму "Толока" Михайло Іллєнко.

Участь у події взяли представники дипломатичних місії в Кенії, зокрема, Посли Словаччини, Австралії, Чилі та Колумбії, дипломати Польщі, Австрії, Італії, Фінляндії, Коста-Ріки, представники кенійських ЗМІ та культурно-мистецьких кіл Кенії. Усі вони висловлювали глибоку підтримку Україні та нашому народу у боротьбі з російським загарбником.

Захід пройшов під патронатом Посольства України в Кенії за підтримки кінотеатру "Anga Diamond Cinema". Співорганізатором із української сторони стала Асоціація "Дивись українське". Всі отримані кошти буде перераховано на підтримку України, до фонду "Повернись живим".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".