Маємо ще один український фільм у Каннах: стрічку "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука відібрано до "Двотижневика режисерів"

19.04.2022

Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно дебютного фільму "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука відбудеться в програмі "Двотижневик режисерів" 75-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір" стала одним із 23 ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі в 54-му "Двотижневику режисерів" – паралельній програмі Каннського міжнародного кінофестивалю, що відбудеться з 18-го по 27-ме травня 2022 року. 

"Двотижневик режисерів", що існує з 1969 року, є майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, які глибоко вплинули на сучасний кінематограф і зробили значний внесок у еволюцію його мови, зокрема Вернера Херцога, Райнера Вернера Фассбіндера, Джорджа Лукаса, Мартіна Скорсезе, Джима Джармуша, Майкла Ханеке, Спайка Лі, Жан-П'єра і Люка Дарденнів, Софії Копполи, Рубена Остлунда, Ксав’є Долана, Хлої Джао та багатьох інших. Серед учасників програми цього року – фільми режисерів Алекса Гарленда, П’єтро Марчелло, Міа Хансен-Лове, Ніколя Парізер, Аліс Уінокур та інші.

Прем’єра дебютного фільму українського автора в програмі "Двотижневик режисерів" у компанії з такими видатними митцями є значним досягненням, а також важливою першою сходинкою в прокатному житті фільму у світі. Цей результат став можливий завдяки неймовірній міжнародній команді нашого проєкту та став прикладом успішної ко-продукції.

Продюсерка стрічки "Памфір" Олександра Костіна

"Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука – це історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Напередодні традиційного карнавалу Маланки, Памфір, після тривалої відсутності, повертається до своєї родини на Західній Україні. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

"Памфір" створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проєкту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко та Жанкарло Насі.

Нагадаємо, що девелопмент проєкту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

У 2019 році "Памфір" став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку. Стрічка також отримала підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих європейських фондів, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародного фонду Goteborg Film Fund та Чернівецької обласної державної адміністрації.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.

Нагадаємо, у секції "Особливий погляд" (Un Certain Regard) офіційного відбору ювілейного 75-го Каннського кінофестивалю відбудеться світова прем'єра ще одного дебютного фільму українського режисера – стрічки Максима Наконечного "Бачення метелика" (Butterfly Vision), раніше відомої за робочою назвою "Спас".