На Берлінале відбулась світова прем'єра стрічки Тараса Томенка "Терикони"

16.02.2022

Світова прем'єра нового фільму Тараса Томенка "Терикони" відбулася 15 лютого в берлінському кінотеатрі Urania. Документальну стрічку про дітей, чиї долі зруйновані війною на Сході України, відібрано до конкурсної секції Generation 72-го Берлінського кінофестивалю та номіновано на Berlinale Documentary Award, що вручається в рамках Берлінале.

Фільм глядачам представили режисер Тарас Томенко та оператор Михайло Любарський.

Ця історія про дітей, котрі війну бачать не по телевізору і про дитинство, котре продовжується незважаючи на війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас образ "відпрацьованих" і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

Для мене є великою честю, що фільм потрапив до секції Berlinale Generation та Berlinale Documentary Award. Нас вразило таке надзвичайне сприйняття фільму: німецька публіка дуже близько до серця прийняла фільм. Ми бачили і сльози, чули сміх у залі. Глядачі надзвичайно тепло реагували на картину і були вражені й розчулені нашим фільмом. Я відчув величезну увагу з боку міжнародних ЗМІ. Я мав багато інтерв'ю на телебаченні: журналістів цікавить політична ситуація в Україні. Наш фільм "Терикони" дає змогу побачити, що насправді відбувається в Україні, не з новин, а через емоційне співпереживання героям нашого фільму "Терикони".

Режисер фільму Тарас Томенко

Generation — одна з конкурсних секцій Берлинського кінофестивалю. Вона присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини (за віком): Generation Kplus (діти) и Generation 14plus (підлітки). Тарас Томенко вже має нагороду Best Short Film Нью-Йоркської кіноакадемії у програмі "Panorama" 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир".

У 2021 році фільм "Терикони" був учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз від телеканалу "Україна" у секції Work in Progress на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Режисер фільму "Терикони" – Тарас Томенко, оператор – Михайло Любарський, режисер монтажу – Віктор Маляренко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Виробництво "ІнсайтМедіа" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.