На кіноринку Mifa Market Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі розпочав роботу Національний стенд України

14.06.2022

У Франції, на кіноринку Mifa Market Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі, розпочав роботу Національний стенд України.

Кінофестиваль в Ансі – один із найбільш відомих та престижних анімаційних форумів світу. Ринок анімаційних фільмів Mifa Market є найбільшим у Європі анімаційним майданчиком та представлений як великими мейджорами (Disney, Pixar), так і багатьма анімаційними студіями світу – від Америки до Азії. Рік за роком, за підтримки Держкіно, Україна працює на Mifa Market національним стендом. Цьогоріч, завдяки спільним зусиллям Держкіно, членів Української анімаційної Асоціації та організаторів фестивалю, українська анімація також представлена в Ансі Національним стендом України. У програмі роботи стенду – презентація потужностей української анімації та можливостей для співпраці від студій "Червоний собака", "Квартал 95", "Карандаш", "Капі", "Яркі", Avtoritetstudio, Caffeine Film Production, Анімаград та інших.

У ці надважкі часи боротьби України за свою свободу, ми не полишаємо спільної праці на підтримку та розвиток української кіногалузі й ми продовжуємо доносити світу нашу культуру, нашу творчість та нашу правду. Вдячні українським аніматорам за об'єднання зусиль, а організаторам фестивалю – за підтримку та сприяння представленню України в Ансі.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

На підтримку України Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів в Ансі ще на початку березня оголосив про відмову в участі офіційним чи урядовим делегаціям із росії. До показу на фестивалі арт-дирекція зібрала програму українських фільмів Stand with Ukraine, які в різні роки були представлені в його конкурсних та позаконкурсних програмах. Перший показ цієї програми відбувся вчора, у день відкриття фестивалю, другий запланований на 18 червня й пройде перед церемонією його закриття. А під час вчорашньої церемонії відкриття Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі глядачі побачили українську анімаційну стрічку Дарини Згуровець "Небесна сотня", присвячену Революції Гідності. У ній головний герой намагається намалювати свої враження від подій, які забрали життя його батька.

Завтра, 15 червня, в програмі роботи стенду заплановані зустрічі зі Східноєвропейською Анімаційною асоціацією CEE Animation, презентації програм підтримки від Польського інституту й країн Балтії та вітальний коктейль для України від організаторів фестивалю за участі президента СІТІА Мікаеля Маре (Mickaël Marin).

Національний стенд України на кіноринку Mifa Market працюватиме з 14 до 19 червня 2022 року, Annecy International Animation Film Festival - 2022 триває з 13 до 18 червня 2022 року.