На Варшавському кінофестивалі Україну представлятимуть три фільми, створені за державної підтримки

05.10.2021

8 жовтня розпочинає роботу 37-ий Варшавський кінофестиваль. У конкурсних програмах фестивалю – три українські фільми, створені за державної підтримки. Це "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка та "Носоріг" Олега Сенцова, створені за підтримки Держкіно, і стрічка "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка, створена за підтримки УКФ. Поза конкурсом, у програмі Shorts Special Screening покажуть анімаційну стрічку українського аніматора Бориса Бубнова "Обіцянка" від студії ГЧЪ Production.

Фільми "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка та "Носоріг" Олега Сенцова представлені у міжнародній конкурсній програмі Варшавського МКФ. Цього року Україну представляють два з п'ятнадцяти фільмів, що з великої кількості стрічок з усього світу були відібрані до одного з основних конкурсів цього авторитетного фестивалю.

  • "Будинок "Слово". Нескінчений роман" / реж. Тарас Томенко / Україна / 2021 р 

"Будинок "Слово". Нескінчений роман" – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи, фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

Режисер стрічки – Тарас Томенко, автори сценарію – Тарас Томенко та Любов Якимчук, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Фільм створено компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно та сприяння Міжнародного благодійного фонду "Солідарність". В міжнародному конкурсі 37-го Варшавського МКФ стрічка матиме світову прем'єру.

  • "Носоріг" / реж. Олег Сенцов / Україна-Польща-Німеччина / 2021 р. 

Створена у копродукції України, Польщі та Німеччини стрічка "Носоріг" Олега Сенцова вперше була представлена світовому загалу на 78-му Венеційському МКФ у конкурсній програмі "Горизонти". Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Сценаристом та режисером картини є Олег Сенцов, українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов ("Артхаус Трафік") та Олег Сенцов ("Край Кінема"). Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

  • "Я працюю на цвинтарі" / реж. Олексій Тараненко / Україна / 2021 р.

Трагікомедія "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка буде представлена у конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition. Фільм, який є повнометражним дебютом режисера, знято за однойменною книгою оповідань Павла Белянського. Світова прем'єра картини відбулась в червні 2021 на міжнародному фестивалі Ferrara Film Festival (Італія), в Україні стрічку можна було побачити в рамках міжнародного конкурсу 50-го КМКФ "Молодість".

Пробачити помилки, навчитися любити і перестати боятися життя – з цим досить важко впоратися на цвинтарі, але це цілком можливо. Саша – менеджер фірми, що займається встановленням пам’ятників на кладовищі. У нього багато клієнтів, кожен із яких переживає горе, а Саша сповнений іронії та цинізму. Одного дня його 14-річна дочка вирішує повернути батька у своє життя.

У ролях: Віталій Салій, Анна Іванова, Вікторія Городецькая, Віктор Жданов, Ігор Цишкевич, Деміан Шиян та інші. Режисер-постановник – Олексій Тараненко, автор сценарію – Павло Белянський. Виробництво – Good Morning Films, Mainstream, Stewopol за підтримки Українського культурного фонду. Промоція фільму відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Короткометражну анімаційну стрічку "Обіцянка" Бориса Бубнова виробництва студії ГЧЪ Production покажуть у позаконкурсній програмі Shorts Special Screening

37-ий Варшавский кінофестиваль відбудеться з 8 до 17 жовтня 2021 р.