В міжнародному конкурсі 37-го Варшавського МКФ – два фільми, створені за підтримки Держкіно

23.09.2021

37-ий Варшавський кінофестиваль оголосив учасників міжнародного конкурсу. Два з п'ятнадцяти відібраних до конкурсу фільмів представляють Україну та є створеними за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Це стрічки "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка та "Носоріг" Олега Сенцова. Ще в одній конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition змагається створений за підтримки УКФ фільм Олексія Тараненка "Я працюю на цвинтарі", а в позаконкурсній програмі Shorts Special Screening представлено анімаційну стрічку українського аніматора Бориса Бубнова "Обіцянка".

В міжнародному конкурсі 37-го Варшавського МКФ повнометражний ігровий фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" матиме світову прем'єру. Нагадаємо, в 2017-му році в рамках конкурсу 33-го Варшавського кінофестивалю Тарас Томенко представив свою документальну картину Будинок "Слово". В Україні стрічка стала лауреатом Другої національної кінопремії "Золота дзиґа" як Найкращий документальний фільм.

"Будинок "Слово". Нескінчений роман" – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

Режисер фільму – Тарас Томенко, автори сценарію – Тарас Томенко та Любов Якимчук, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Стрічку створено компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно та сприяння Міжнародного благодійного фонду "Солідарність".

Створена у копродукції України, Польщі та Німеччини стрічка "Rhino / Носоріг" Олега Сенцова вперше була представлена світовому загалу на 78-му Венеційському МКФ у конкурсній програмі "Горизонти".

Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Сценаристом та режисером картини є Олег Сенцов, українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов ("Артхаус Трафік") та Олег Сенцов ("Край Кінема"). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Деккерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

37-ий Варшавський МКФ проходитиме з 8 до 17 жовтня 2021 р.