Наступний показ в рамках CinemAid Ukraine Charity Film Marathon у Туреччині пройде 9 квітня в Ізмірі

06.04.2022

У суботу, 09 квітня, о 14:00 в турецькому Ізмірі в рамках благодійного кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon відбудуться покази повнометражної ігрової стрічки "Толока" і короткометражних фільмів "Анна" та "На своїй землі". Фільми демонструватимуться українською мовою із турецькими субтитрами. Показ відбудеться у кінозалі мистецького центру "Ізмір-Санат".

"Толока" режисера Михайла Іллєнка – це фільм-притча за мотивами балади Тараса Шевченка "У тієї Катерини хата на помості", дія якого охоплює понад 400 років і 14 важливих фрагментів історії України. Толока є символом об'єднання українців у часи складних історичних випробувань.

У Тараса Шевченка є балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим… Чекати "брата" Катерині у сюжеті фільму доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Завдяки толоці жодна хата в Україні ніколи не була "скраю", завжди у центрі громади.

У ролях: Іванна Іллєнко, Дмитро Лінартович, Богдан Бенюк, Олег Примогенов, Сергій Романюк, Мирослав Гай, Дмитро Рибалевський, Василь Кухарський, Костянтин Войтенко, Тетяна Нагірняк, Євгенія Конюх, та ін. 

Режисер та автор сценарію – Михайло Іллєнко. Оператор – Олександр Кришталович. Композитор – Роман Вишневський. Художник-постановник – Роман Адамович, Микола Кіщук. Стрічку створено компанією "Іллєнко Фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

Короткометражний фільм "Анна" режисера Олеся Саніна нагадує про історію українсько-французьких відносин XI століття, коли Анна, княжна Київська, одружилася з французьким королем Генріхом Першим і стала королевою Франції.

У ролях – Домінік Пінон, Валерія Березовська, Володимир Бєляєв та інші. Сценарій – Олесь Санін, Марина Артеменко. Оператор – Сергій Михальчук. Продюсер – Андрій Різоль. Виробництво – PRONTO film.

А короткометражна стрічка "На своїй землі" режисера Саші Кирієнка говорить про те, що саме любов до рідної землі, любов до України додає всім нам сил у боротьбі з ворогом.

У ролях – Станіслав Боклан, Ніна Набока, Олександр Биков. Режисер-постановник – Саша Кірієнко, сценарист – Федір Янько. Оператор-постановник – Дмитро Ященков, художник-постановник – Олександра Дробот. Композитори – Сергій Круценко, Олександр Штеінгардт, звукорежисер – Максим Гладецький, художник з костюмів – Тетяна Лавриненко. Продюсери – Андрій Різоль, Святослав Ризоль. Виробництво – компанія "Вавілон" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Захід пройде під патронатом Посольства України в Турецькій Республіці та за підтримки Адміністрації муніципалітету Ізміра, співорганізатором зі сторони України виступає Асоціація "Дивись Українське". Нагадаємо, в Туреччині покази благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine стартували зі столиці країни, Анкари

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".