Одинадцятою країною світу, в якій пройшли покази кіномарафону на підтримку України, стала Італія

21.06.2022

19 червня в італійському місті Варезе кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon представив глядачам три українські кінострічки: історичну драму "Толока" Михайла Іллєнка та два короткометражні фільми проєкту "Дивись українське!" – "Дякую" Максима Люкова та "Перекур" Михайла Іллєнка.

Із промовою на підтримку України виступила представниця Генерального Консульства України в Мілані Вікторія Фуфалько, з відеозверненнями до глядачів вийшли Голова Держкіно Марина Кудерчук та режисер фільму "Толока" Михайло Іллєнко.

Хотіла б нагадати 21 січня 1990 року. Той ланцюг, який ми організували, і який з'єднував захід і схід України. Ми хотіли всім довести, що ми єдині. Зараз цей Всесвітній кіномарафон – теж ланцюг, ланцюг підтримки України всім світом!

Вікторія Фуфалько, Генеральне Консульство України в Мілані

Захід було організовано Українським культурним центром Варезе за підтримки кінотеатру Multiplex Impero Varese. Співорганізатором з української сторони є Асоціація "Дивись українське!", координатор кіномарафону в місті Варезе – Світлана Стець.

Всесвітній благодійний кіномарафон на підтримку України ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".