Покази стрічок українського виробництва пройдуть в Сеулі в рамках Благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon

09.11.2022

Вперше в Республіці Кореї відбудеться демонстрація українських фільмів. Покази стрічок українського виробництва пройдуть в Сеулі 15-20 листопада 2022 року в рамках Благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon.

До програми включено кінострічки, створені за підтримки Держкіно:

  • «Толока» Михайла Іллєнка, версія історії України за мотивами відомої ліричної поеми.
  • «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко, емоційна історія втрати, дружби та сімейного кохання.
  • «DZIDZIO Контрабас» Олега Борщевського, легка комедія про трьох чоловіків, які намагаються заробити контрабандою і постійно потрапляють у халепу.
  • «11 дітей з Моршина» Аркадія Непиталюка, пригода дітей, які об’єдналися у боротьбі зі злочинцями. 

Президент корейської компанії TRA Media Джеман Чой зазначив: «TRA Media має честь бути співорганізаторами першого українського кінофестивалю в Кореї, це викликає у нас особливе відчуття, оскільки ми вперше представили корейським глядачам українські драми через наш канал TVA Plus. Сподіваюсь, що корейська аудиторія дізнається про українську історію та культуру, переглядаючи українські фільми, оскільки іноземці дізналися та полюбили Корею, переглядаючи корейські фільми та драми. Також я бажаю, щоб цей захід сприяв активізації культурного обміну і зміцненню відносин між нашими двома країнами». 

Голова Держкіно Марина Кудерчук наголосила: «Для нас важливо представляти кіноіндустрію України у міжнародному просторі. Ми раді тому, що покази стрічок українського виробництва пройдуть в Сеулі в межах Благодійного кіномарафону «CinemAidUkraine». На жаль, значна частина українських кінодіячів не можуть нині особисто представляти свої фільми на таких заходах, бо пішли на фронт захищати Україну чи займаються волонтерством. Але ми дуже розвинена і миролюбива нація, тому віримо, що після нашої перемоги вітчизняні кінематографісти знову повернуться до улюбленої справи».

Урочисте відкриття заходу відбудеться 15 листопада 2022 року у приміщенні Корейського кіноархіву.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – це серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".

Покази в Кореї організовано БФ “Двері” та Посольством України в Республіці Корея у співпраці з корейськими компаніями TRA Media та Vainer.