Повнометражний дебют Віри Яковенко «Подвійний іммельманн» показали у Герцогстві Люксембург і у Великій Британії

03.03.2023

У лютому 2023 року відбулося два допрем’єрних покази повнометражного фільму-дебюту Віри Яковенко «Подвійний іммельманн».

Зокрема, стрічку показали 28 лютого в Герцогстві Люксембург в Національному аудіовізуальному центрі CNA в Дюделанжі. Показ, що відбувся на некомерційній основі, організовано за сприяння волонтерської організації Slava Ukrayini Luxembourg, яка допомагає українським біженцям, що прибувають до країни.

24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення, творці фільму нагадали про війну в Україні у Великій Британії у місті Йорк. Показ пройшов в старовинній залі St Michael's Church. Подію організовано за сприяння волонтерської організації York Ukrainian Society.

У фільмі російсько-українська війна, що почалась у 2014 році, виступає тлом, каталізатором дій героїв. Стрічка безоціночно показує процеси, які виникли у суспільстві серед мешканців "сірої зони", які зіткнулись із новою реальністю і намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. Зіткнення віч-на-віч із "ворогом" – представниками української сторони – породжує прагнення до пізнання, яке йде у розріз із телевізійною пропагандою та викликає в одних поштовх до людяності, розуміння та переосмислення, а в інших – жагу до використання безмежної влади, здирництво та втрату моральних цінностей заради власної вигоди.

Продюсери фільму: Олексій Пантелєєв, Роман Негрієнко, Ольга Пантелєєва
Режисерка-постановниця фільму – Віра Яковенко
Авторка сценарію – Ірен Роздобудько

Сценарій посів перше місце у Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» 2020 у номінації «Кіносценарії».

Ролі у фільмі виконують: народна артистка України Лариса Руснак, Істан Розумний, Ксенія Баша, Наталія Ярошенко, Володимир Ямненко, Наталія Скрябіна-Смирнова, Олег Щербина, Мирослав Павліченко, Андрій Приходько, Сергій Кучеренко, Любомир Валівоць.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.