Про події Другої світової війни в Україні нагадає стрічка Віллена Новака "Чому я живий": фільм продовжує свою фестивальну історію

22.06.2022

Побут довоєнного Маріуполя, непрості взаємини людей різних національностей, справжня дружба і пристрасне кохання, нацистська окупація й порятунок – автором сценарію стрічки "Чому я живий" є письменник і драматург Євген Митько. Твір є автобіографічним: сам Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х років сценарист висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

Створена Одеською кіностудією епічна сага про події, які розгорталися в Україні напередодні та під час нацистської окупації, за словами авторів, закликає до терпіння і людяності, до взаємної підтримки та любові. Нині фільм Віллена Новака продовжує свою фестивальну історію: серед його відзнак – нагороди британського Europe Film Festival U.K., американського International Filmmaker Festival of New York, ANATOLIAN FILM AWARDS у Туреччині, Silk Road Film Awards Cannes у Франції, High Tatras Film & Video Festival у Словаччині та багатьох інших.

Сімнадцятирічна Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

У ролях: Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай, Олена Рєпіна, Анастасія Борисова та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва. Стрічку створено Одеською кіностудією за підтримки Держкіно.