Призер Санденсу "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик виходить у широкий прокат

23.11.2020

26 листопада в український прокат виходить створена за підтримки Держкіно документальна стрічка Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин". Світова прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі "Санденс", де картина отримала премію за найкращу режисуру у категорії світового документального кіно. Творці фільму запрошують на урочистий прем'єрний показ стрічки, який пройде 25 листопада в кінотеатрі "Київська Русь".

"Земля блакитна, ніби апельсин" – повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик, який став справжньою документальною сенсацією року. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни. 

Думка про те, що нарешті всі зможуть побачити наш фільм на великих екранах, дуже надихає мене. Колись, ще в інституті, ми вчили, що таке "видовищна ситуація": це сукупність різних факторів, від м’якості крісел до якості зображення, звуку тощо, які впливають на сприйняття кіно. Тож я бажаю глядачам, аби видовищна ситуація була сприятливою, і ніщо не завадило вам пірнути у світ наших героїв, які попри всі труднощі, не втрачають любові до життя. До зустрічі на великих екранах України!

Режисерка Ірина Цілик

Світова прем’єра "Землі блакитної, ніби апельсин" відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю "Санденс", де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. Європейська прем’єра пройшла на 70-му Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де "Земля блакитна, ніби апельсин" стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу

Фільм продовжує успішну фестивальну історію, зокрема, отримав Гран-прі та нагороду за "Найкращу операторську роботу" найбільшого польського фестивалю документальних фільмів Millennium Docs Against Gravity, нагороду як "Найкращий дебют" на кінофестивалі Biografilm в Італії, визнаний "Найкращим фільмом про права людини" на DokuFest у Косово та увійшов до офіційної програми престижних міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 60 інших фестивалів. Також "Земля блакитна, ніби апельсин" визнана найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Фільм створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві. 

У широкий український прокат "Земля блакитна, ніби апельсин" вийде 26 листопада. Напередодні, 25 листопада, у столичному кінотеатрі "Київська Русь" відбудеться урочистий прем'єрний показ за участі творчої групи та героїв фільму.

Акредитація на прем'єрний показ для представників ЗМІ — за адресою mala.socio@gmail.com. Організатори просять звернути увагу, що через правила карантину кількість місць дуже обмежена. 

Також у київський кінотеатрах відбудеться серія спеціальних показів за участі членів знімальної групи фільму: 26 листопада у кінотеатрі "Жовтень"; 27 листопада у кінотеатрі "Планета Кіно" РЦ Блокбастер, а також у кінотеатрах "Сінема Сіті" та "KINO42". Детальна інформація про покази — на сайтах кінотеатрів.