Розпочався 74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль

16.02.2024

Вчора 15 лютого в Berlinale Palast відбулася церемонія відкриття 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Відкрили фестиваль міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ — Клаудія Рот, режисерка Ен Хуей, мер Берліна —  Кай Веґнер, президентка цьогорічного журі — Люпіта Ніонго, а також керівництво фестивалю — Маріетт Різенбек і Карло Шатріан.

Під час церемонії відкриття було представлено міжнародне журі, яке було очолено акторкою, режисеркою, продюсеркою та письменницею Люпіта Ніонго. Цьогоріч до складу міжнародного журі увійшли: китайська акторка, режисерка, сценаристка, продюсерка Ен Хуей, іспанський режисер та сценарист Альберт Серра,  німецький  режисер та сценарист Крістіан Петцольд, італійська акторка та режисерка Жасмін Трінка, американський актор та режисер Бреді Корбет та українська письменниця Оксана Забужко.  

Це вдруге за історію фестивалю, коли до основного журі входить представник України. У 2005 році це був письменник Андрій Курков.

Окрім членів міжнародного журі, на червону доріжку завітали журі Encounters, GWFF Best First Feature Award, журі Berlinale Documentary Award, а також Generation International Jury.

В рамках фестивалю, який проходитиме з 15 по 25 лютого, будуть представлені в різних категоріях стрічки трьох українських режисерів.

Зокрема, сьогодні 16 лютого о 21 годині за німецьким часом, в програмі Forum відбудеться світова прем’єра повнометражного ігрового фільму Романа Бондарчука «Редакція», який був знятий ще до початку повномасштабної війни.

17 лютого відбудеться прем’єра стрічки «Мирні люди» Оксани Карпович у межах програми Forum.

 У програмі Panorama Dokumente  20 лютого Світлана Ліщинська представить свою роботу «Трішки чужа».