Шевченко, Мілевський, Зінченко та всі зірки української збірної у документальній стрічці “Нація футболу”

08.09.2022

Цієї осені в українських кінотеатрах відбудеться прем’єра документальної стрічки “Нація футболу”, автором якої виступив режисер фільму “ЮКІ” Володимир Мула.

Мільйони українських підлітків мріють про футбол і живуть футболом. І немає більшої честі у цій грі, ніж стати частиною національної збірної. 

“Проект “Нація футболу” - унікальний. Нам вдалося не просто зібрати найкращих футболістів України у одному фільмі, а й під цікавим кутом показати усі ті процеси та виклики, що стояли перед збірною у різні періоди становлення незалежності нашої країни. Країни, яка на наших з вами очах продовжує шалено об’єднуватися, люто протистояти ворогу та змінювати цей світ!  Ми обов’язково зробимо усе, аби у такий непростий для країни час люди надихнулися, пригадали нашу історію та відчули неабияку гордість за українську націю!”, - коментує задум картини режисер та продюсер Володимир Мула. 

Для авторів стрічки ексклюзивні інтерв’ю дали: Андрій Шевченко, Олег Блохин, Йожеф Сабо, Артем Мілевський, Олександр Зінченко, Олександр Шовковський, Руслан Ротань, Андрій П’ятов, Леонід Буряк та інші зіркові імена українського футболу. Крім того, автори фільму отримали безпрецедентний доступ до ексклюзивних матеріалів, відзнятих за лаштунками матчів, а також архівних плівок і записів. 

Автор сценарію: Микола Васильков

Оператори: Олег Шевчишин, Станіслав Ткачов, Олександр Шевчишин

Режисер монтажу: Андрій Луннік

Нова картина створена Teleprostir Studio за підтримки Державного агентства України з питань кіно й Міністерства культури та інформаційної політики України

Генеральним партнером виступила компанія VBET. Стратегічні партнери: COLONNADE, UNIVERSALNA.

Постер до стрічки "Нація футболу". 

Володимир Мула - український кінорежисер, продюсер, Заслужений діяч мистецтв України. Працював на провідних українських телеканалах, зокрема ICTV, BBC Ukrainian. Висвітлював події міжнародного рівня – Олімпійські Ігри, Євробачення, Чемпіонати Світу та Європи з футболу.

У 2015 році зняв документальний фільм-подорож
Американська мрія, а наступного року  реалізував сиквел - про життя емігрантів за океаном під назвою Американська мрія. У пошуках правди.

 У 2020 році режисер зняв стрічку “ЮКІ | Історія перемог вільних Українців”. Проект став найкасовішим документальним фільмом за усю історію вітчизняного кінопрокату.