Тривають кінопокази Всесвітнього кіномарафону CinemAid Ukraine у Нью-Йорку

03.08.2022

Із 26 до 28 липня, в місті Нью-Йорк, в Українському інституті Америки з успіхом пройшла перша частина кінопоказів Всесвітнього благодійного кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. За перші три дні глядачі переглянули 9 українських кінострічок: історичну драму "Щедрик" режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко, історичний фільм-екшн "Крути 1918" режисера Олексія Шапарєва, біографічну драму "Заборонений" режисера Романа Бровка та короткометражні фільми проєкту "Дивись українське!" – "На своїй землі" режисера Олександра Кирієнка, "Чоловік" режисерки Оксани Артеменко, "Підвішена кава" режисерки Оксани Тараненко, "Дякую" режисера Максима Люкова, "Дзвінок" та "Домовина" режисера Кадіма Тарасова

Кіномарафон у Нью-Йорку відкрив Генеральний Консул України у Нью-Йорку Олексій Голубов.

Культурна дипломатія – один із стовпів зовнішньої політики України. Я думаю, що дуже скоро в світі будуть говорити в повний голос про українську школу кінематографа. Що ігрові повнометражні стрічки, що короткий метр, за які ми отримуємо призи на міжнародних фестивалях – все допомагає збагнути, що таке сучасна Україна.

Олексій Голубов, Генеральний Консул України у Нью-Йорку

Зі словами підтримки України у боротьбі з російською навалою до глядачів звернулись Голова правління Українського інституту Америки Катерина Наливайко, директорка Українського інституту Америки Ліда Зайзінгер, засновники МБФ "Мистецька скарбниця" Тетяна та Юрій Логуші, Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв.

В Україні страшна війна. Працюють різні фронти і не менш важливий культурний фронт. Палітра різножанрових фільмів кіномарафону дає можливість збагнути, хто такі українці і яка вона, справжня Україна.

Тетяна Логуш, координаторка Всесвітнього кіномарафону у Нью-Йорку

Гостями заходу стали Посол, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра, директор з комунікацій та медіа Українського конгресового комітету Америки Андрій Добрянський, представниця Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккаллі, представники Української православної церкви в США та Української Греко-католицької церкви. Гімн України на урочистому відкритті виконала українська співачка Alyosha (Олена Тополя).

Є різні фронти, різна зброя. А наша зброя – це голос і молитви. І цю зброю дуже підсилюють українські фільми кіномарафону.

Співачка Alyosha (Олена Тополя)

У Нью-Йорку стартував Всесвітній кіномарафон українського кіно CinemAid Ukraine (Ірина Соломко, Голос Америки)

Кінопокази у Нью-Йорку тривають: із 2 до 4 серпня глядачі побачать "Шляхетних волоцюг" режисера Олександра Березаня, "Захара Беркута" режисера Ахтема Сеітаблаєва, "Пекельну Хоругву або Козацьке Різдво" режисера Михайла Кострова та добірку українських короткометражних фільмів. Усі зібрані кошти буде перераховано на підтримку кіноіндустрії України під час війни та лікування поранених воїнів-кінематографістів.

За кіномарафоном, який відбувається у США, кошти будуть направлені на лікування постраждалих кінематографістів та завершення фільмів, які "зависли" через війну. Ми шукаємо можливість знайти кошти, щоб дофінансувати, дозняти ці фільми, знайти кошти на постпродакшен, тому що ми маємо бути присутніми на світових фестивалях. Ми в цьому році дуже добре були представлені на світових фестивалях (...), проблема буде в наступному році й за рік, коли ми прийдемо до того, що немає що показувати. Тому ми боремося за те, щоб підтримати, відновити кіновиробництво.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв

Організатори заходу – Український інститут Америки, МБФ "Мистецька скарбниця", Союз Українок Америки, співорганізатором з української сторони є Асоціація "Дивись українське!", координатори кіномарафону в місті Нью-Йорк – Тетяна Логуш та Юрій Логуш.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".