У Болгарії стартували кінопокази марафону на підтримку України

19.04.2022

Всесвітній благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon розпочався в столиці Болгарії, в місті Софія: у міському інституті культури "Надія" 18 квітня показали ліричну комедію "Мої думки тихі" режисера Антоніо Лукича.

Захід відкрила перший секретар Посольства України у Республіці Болгарія Ірина Козік, із відеозверненнями до глядачів кіномарафону виступили Голова Держкіно Марина Кудерчук та відома акторка, виконавиця головної ролі в стрічці "Мої думки тихі" Ірма Вітовська-Ванца. Сьогодні, 19 квітня, о 18:30 глядачі побачать музичну комедію Олександра Березаня "Шляхетні волоцюги".

Всі зібрані від показів кошти будуть спрямовані на технічну підтримку кіноекспедиції з фільмування життя й боротьби українців за свободу під час війни від відомої кіноспільноти "Жовтий Автобус".

Захід проходить під патронатом Посольства України в Болгарії за підтримки мерії міста Софія, міського культурного інституту "Надія" та Спілки українських організацій "Мати Україна". Співорганізаторами з української сторони є КП "Київкінофільм" та Асоціація "Дивись українське!".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".