У Болгарії вже вдруге пройшли покази Всесвітнього благодійного кіномарафону на підтримку України

21.05.2022

4 дні поспіль, із 16 до 19 травня, в столиці Болгарії – Софії, в межах благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon, у Будинку культури "Ісъкр" глядачі переглянули 9 українських кінострічок.

У Софії показали:

- ліричну комедію "Мої думки тихі" режисера Антоніо Лукіча;

- музичну комедію "Шляхетні волоцюги" режисера Олександра Березаня;

- історичну драму "Толока" режисера Михайла Іллєнка;

- короткометражні фільми проєкту "Дивись українське!", та проєкту "Все починається в Києві": "Анна" Олеся Саніна, "Травень" Віктора Придувалова, "Клоун" Олександра Кирієнка, "Звичайний ранок" Кадіма Тарасова, "Урок" Михайла Іллєнка та "На краю" Олександра Ітигілова.

Заходи відкривали Ірина Козік, перший секретар Посольства України в Болгарії, та Дімітр Стоянов, керівник Будинку культури "Искър". Із відеозверненнями до глядачів кіномарафону виступили Голова Держкіно Марина Кудерчук та відома акторка, виконавиця головної ролі в стрічці "Мої думки тихі" Ірма Вітовська-Ванца.

Всі зібрані під час показів благодійні внески спрямовуються на технічну підтримку кіноекспедиції з фільмування життя й боротьби українців за свободу під час війни від відомої кіноспільноти "Жовтий Автобус".

Захід пройшов під патронатом Посольство України в Болгарії за підтримки мерії міста Софія, будинку культури "Іскър" та Спілки українських організацій "Мати Україна". Співорганізаторами з української сторони виступили КП "Київкінофільм" та Асоціація "Дивись українське!".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".