У Каліфорнії пройшли кінопокази благодійного кіномарафону на підтримку України

02.05.2022

Кінопокази Всесвітнього кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon пройшли у Палм-Спрінгс, США.

Із 29 квітня до 1 травня українське кіно дивились в культурному центрі Palm Springs Cultural Center міста Палм-Спрінгс у Каліфорнії. Триденний захід було присвячено збору коштів для дітей України, які вимушено покинули свої домівки через війну. Подією-закриттям цієї частини Всесвітнього кіномарафону CinemAid Ukraine став прем'єрний в США показ створеної за підтримки Держкіно стрічки Станіслава Капралова "Еґреґор".

У програмі кінопоказів глядачі побачили "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова, "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка, "Фокстер і Макс" Анатолія Матешка, "СТОП-ЗЕМЛЯ" Катерини Горностай, "Погані дороги" Наталі Ворожбит, "Атлантида" Валентина Васяновича, "Безславні кріпаки" Романа Перфільєва та "Dzidzio Контрабас" Олега Борщевського. Були показані також короткометражні фільми "Кров’янка" Аркадія Непиталюка, "Оптика" Олексія Новікова, "Яблуневий сад" та "Клітка для папуги, що говорить" Ірини Асонової; анімаційні стрічки "Кохання" Микити Лиськова, "Непотрібні речі" Дмитра Лісенбарта та "Війна, що змінила Рондо" Ольги Гаврилової; документальні фільми "Переломний момент: Війна за демократію в Україні" Олеся Саніна і Марка Харіса та "Терикони" Тараса Томенка.

Участь у події взяли мер Палм-Спрінгсу Ліза Міддлтон, американські режисери Габріель Болонья та Ян Фішер; українська акторка, яка зараз працює в Голлівуді, Іванна Сахно; американський актор, виконавець однієї з головних ролей у фільмі "Еґреґор", Омрі Роуз; українські режисерки Ірина Асонова та Поліна Бучак, представники американської та української кіноспільнот і творчих груп стрічок, що демонструвались.

Захід пройшов за підтримки Державного агентства України з питань кіно, з ініціативи ГО "Центр розвитку креативних індустрій" та організації Artists for Ukraine.

Коли мій американський партнер Ян Фішер запропонував заснувати Artists for Ukraine, я, звичайно, погодився. Не тільки тому, що ми давно успішно працюємо разом, але й тому, що мені дуже приємно, як американці підтримують нас та сприймають нашу трагедію як свою. Я впевнений, що ця подія є початком великої спільної роботи на культурному фронті.

Співорганізатор з української сторони, продюсер Сергій Лавренюк

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".