У Канаді тривають покази українських фільмів у рамках кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon

12.04.2022

У неділю, 10 квітня, в Торонто вже вдруге пройшли кінопокази українських фільмів від Всесвітнього благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon.

У Old Mill Guildhall глядачі побачили воєнну драму "Щедрик" режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та короткометражні фільми "Дякую" Максима Люкова та "Чоловік" Оксани Артеменко.

Олеся Моргунець-Ісаєнко виступила із відеозверненням до глядачів кіномарафону, із промовами на підтримку України до аудиторії вийшли Голова МОУГ "Четверта Хвиля" Люба Славатинська / Lyubov Slavatynska, представниця Генерального консульства України в Торонто Марія Варфоломеєва та Голова Світової Координаційної Виховно-освітньої Ради Світового Конгресу Українців та член Провінційної Ради Конгресу Українців Канади – Оксана Левицька / Oksana Levytska.

Всі зібрані за кіномарафоном кошти буде перераховано на три напрямки підтримки України: до фонду "Повернись живим", на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім сім'ям.

Співорганізаторами події виступили Міжнародна організація українських громад "Четверта хвиля" / IOUC Fourth Wave / МОУГ "Четверта Хвиля" (Канада) та Асоціація "Дивись українське" (Україна), координатор проєкту в Канаді - Катерина Озерянська.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".

Фото: Ольга Гнатюк