У Києві розпочав роботу 11-й Міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK

14.09.2021

Розпочав роботу 11-й Міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK – головна подія української аудіовізуальної індустрії. В установчій пресконференції "Медіабізнес. Перезавантаження", якою 14 вересня відкрився форум, взяли участь Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, Голова Держкіно Марина Кудерчук, Голова Офісу Ради Європи Стен Ньорлов та Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький.

Темою обговорення стали потреби та механізми оновлення законодавства у сфері медіа та аудіовізуальних послуг і приведення його у відповідність до європейських стадартів, партнерство та співпраця держави та індустрії й довгострокові стратегі та плани на найближче майбутнє.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернув увагу представників медіаринку на необхідність переходу від співпраці та виготовлення продукту для Росії на виробництво національного контенту та співпрацю зі світовими компаніями – не лише шляхом копродукційного виробництва, але й заохоченням іноземних компаній вести зйомки саме в Україні, оскільки Україна вже має систему кешрібейтів, яка хоч і потребує вдосконалення, але вже існує.

Марина Кудерчук зазначила, що Держкіно спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України й Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики працює над удосконаленням законодавчої бази, яка стосується кешрібейтів, і висловила сподівання, що цього року система повернення кваліфікованих витрат запрацює повнцінно і сервіс в Україні для іноземних виробників стане кращим.

Вдосконалюємо ми також і правила проведення конкурсів: вони сьогодні більш чіткі й прозорі, налаштовані на те, щоб підтримувати більш якісний контент для кінотеатрів і телебачення. Можливо, це зменшує кількість виробництва, але ми на шляху до якості й до того, щоб український контент сприймали не лише локально, але й за межами нашої країни. Ми посилюємо співпрацю з іноземними кінокомпаніями – з’являється більше фільмів спільного виробництва, збільшується також кількість наших фільмів на міжнародних кінофестивалях класу "А". І Агентство, державна служба, виступає в частині сервісу, супроводу кіновиробництва: ми намагаємось цифровізувати наші послуги, зменшити бюрократію і створити більш сприятливі умови для виробників. Карантин навчив нас, що треба більше працювати онлайн.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

15-го вересня в рамках KYIV MEDIA WEEK 2021 за участі Держкіно відбудуться конференція "Кінокомісії України: особливості, перспективи розвитку, ефективні моделі співпраці з іншими гравцями кіногалузі країни та вигоди для розвитку економіки регіонів" та панельна дискусія "Канадсько-українська копродукція в дії – відкриваємо нові можливості для спільного виробництва контенту".

Трансляцію подій Форуму можна дивитись онлайн на сайті Media Business Reports безкоштовно за умови попередньої реєстрації. 11-й Міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно.