У Києві стартували зйомки психологічної драми "Дисидент" про колишнього бійця УПА

03.11.2021

Фільм "Дисидент", що створюється за підтримки Держкіно, заснований на реальних подіях, які розгорнулися на тлі радянської військової агресії 1968 року. 

Патріот і колишній боєць УПА повернувся із таборів і ось уже кілька років живе в радянській Україні. Табірне минуле не дає йому знайти гідну професію, а політичні переконання – жити звичайним життям. Втративши віру в боротьбу, він наважується на останню у своєму житті акцію протесту.

Стрічка звертається до часів кінця Хрущовської відлиги та розквіту дисидентського руху: образ головного героя натхненний історією життя Василя Макуха – дисидента, учасника українського руху опору в СРСР та бійця Української повстанської армії.

Головного героя, дисидента на ім’я Олег зіграє Олександр Прищепа, а його дружину Вілену – актриса київського "Молодого театру" Вікторія Ромашко.

Також ролі у фільмі виконають Віктор Шестаков, Артемій Зеленський, Даша Творонович, Дмитро Ярошенко, Олег Стефан, Руслан Коваль, Василь Мазур, Олександр Ганноченко, Ігор Халізов.

Режисери-постановники стрічки – Станіслав Гуренко та Андрій Алферов, автори сценарію – Олександр Качан, Андрій Алферов та Владислав Мицовський. Продюсери – Андрій Осипов і Юрій Калиновский, генеральний продюсер – Олександр Омельянов. Виробництво – кінокомпанія JOYFILMS за підтримки Держкіно й УКФ та у партнерстві з Одеською кіностудією.

Зйомки фільму триватимуть у Києві та передмісті протягом двох місяців. Прем’єра психологічної драми "Дисидент" запланована на осінь 2022 року.