У рамках 74-го Каннського міжнародного кінофестивалю розпочав роботу Український національний павільйон

06.07.2021

Українське кінопредставництво в рамках кіноринку 74-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме до 17 липня. Національний павільйон, що відкрився під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination, вже прийняв перших гостей – журналістів, фестивальних відбірників та українських учасників кінофестивалю та кіноринку.

В Національному павільйоні України, що розташований біля головного Фестивального Палацу, представлена інформація про учасників, стан і досягнення українського кіноринку, професійні можливості для кіновиробництва та переваги копродукції з українськими партнерами.

Надзвичайно вдячна українській кіносфері за партнерство та об'єднання зусиль в організації роботи цьогорічного Національного павільйону на кіноринку в Каннах. Україна має значний потенціал міжнародного співробітництва у кіновиробництві: впевнена, що наша стала присутність на міжнародних кінофестивалях та ринках зміцнить та посилить цей розвиток.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

У рамках роботи Національного стенду заплановані зустрічі українських продюсерів з іноземними кіновиробниками, фестивальними відбірниками, представниками фондів та кінокомісій, дистрибуторами усього світу. Робоча група Українського національного павільону вже провела перші зустрічі: зокрема, відбулись перемовини щодо організації спільних індустрійних заходів із німецьким фестивалем Mannheim Meeting Place.

Український павільйон на Канському фестивалі працює в якості посольства України у кінематографічному світі 15-й рік поспіль. Якщо перші роки ми соромилися, що жодного українського фільму не було в офіційній програмі, то останні роки, завдяки плідній роботі Держкіно та фінансуванню з боку держави, ми з гордо піднятою головою можемо пишатися, що Україна представлена в Каннах кожного року. І ці фільми зроблені в міжнародній копродукції.

Арт-директор КМКФ "Молодість", керівник команди павільйону Андрій Халпахчі

Нагадаємо, на Каннському кінофестивалі Україна представлена фільмом Елі Ґраппа "Ольга" (2021), знятим в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film, що відібраний до конкурсної програми "Тиждень критики" (La Semaine de la Critique), та документальною стрічкою Сергія Лозниці"Бабин яр. Контекст" (2021) у програмі Спеціальних показів.

10 липня в рамках Національного павільйону відбудеться презентація "2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine", на якій представлять конкурентні переваги України, виробничі потужності, професійні кадри та унікальні локації для зйомок в країні, які можуть забезпечити найвищі стандарти продакшену. Гості дізнаються про особливості державної підтримки та як наразі працює система кешрібейтів.

Також в рамках кіноринку будуть представлені проєкт Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада", запрошений на заходи Goteborg Film Fund, та проєкт Жанни Озірної "Нижній горизонт", який матиме презентацію в рамках Co-Production Day від Marché du Film. Цьогоріч Marché du Film IFFR Pro у співпраці з кіноринком CineMart International Film Festival Rotterdam - IFFR для One-to-one зустрічей відібрав всього 6 європейських продюсерів, серед яких – продюсер фільму "Нижній горизонт" Ірина Ковальчук, яка й представить повнометражну дебютну стрічку Жанни Озірної.

Цього року Український національний павільон у Каннах організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії: Державного агентства України з питань кіно, Української Кіноасоціації, Асоціації кіноіндустрії України, Одеського міжнародного кінофестивалю, FILM.UA Group, INSIGHTMEDIA Group, компаній "Кіноквартал" та F Films.

Дизайн українського павільйону розробила та втілила студія BelkaStrelka.