"Українські Гала-Прем’єри" на 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі

11.08.2021

14 - 21 серпня відбудеться 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Цьогоріч фестиваль присвячено 30-річчю Незалежності України, він матиме акцент на національному кіно. Вперше на ОМКФ відбудуться покази програми "Українські Гала-Прем’єри" у якій представлені найочікуваніші прем’єри національних фільмів.

Глядачі ОМКФ побачать п'ять фільмів, які вже здобули визнання на міжнародних кінофестивалях та заплановані до виходу в національний прокат. Три з них "Сторонній", "Цей дощ ніколи не скінчиться" та "Чому я живий" картини, створені за підтримки Держкіно.

ФІЛЬМИ ПРОГРАМИ  "УКРАЇНСЬКІ ГАЛА-ПРЕМ’ЄРИ"

 

"СТОРОННІЙ", РЕЖИСЕР ДМИТРО ТОМАШПОЛЬСЬКИЙ

Фантастичний детектив "Сторонній" увійшов у ТОП 20 найкращих фільмів жахів 2020 року за версією британського видання The People`s Movies.

 

Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу. Пацієнтка водолікарні пропала під час приймання хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов'язані і яке відношення до них має лялька із живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар'єрі якої немає жодної не розкритої справи. А ще їй доведеться з'ясувати, хто вона насправді.

Впродовж минулого року прем’єри "Стороннього" відбулись у 14 країнах світу. Стрічку Дмитра Томашпольського було запрошено до участі у 22 міжнародних кінофестивалях, де вона отримала 11 нагород.

Продюсер: Альона Дем’яненко. Сценарист: Дмитро Томашпольський. Оператор: Сергій Смичок. У ролях: Анастасія Євтушенко, Даша Трегубова, Сергій Калантай.

 

"ЦЕЙ ДОЩ НІКОЛИ НЕ СКІНЧИТЬСЯ", РЕЖИСЕРКА АЛІНА ГОРЛОВА

Фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" сьогодні є однією з найтитулованіших українських документальних стрічок, він вже отримав сім гран-прі на міжнародних кінофестивалях.  

Це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі "війна-мир". Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії...

Продюсери: Максим Наконечний, Ілона Біцевська, Патрік Гамм. Сценаристи: Аліна Горлова, Максим Наконечний. Оператор: В’ячеслав Цвєтков. Композитор: Горан Гора, Сергій Синський. Виробник: Tabor Production за підтримки Держкіно.

 

"ЧОМУ Я ЖИВИЙ", РЕЖИСЕР  ВІЛЛЕН НОВАК

Ця трагікомічна історія розгортається на тлі початка Другої світової війни. Місто Маріуполь. Дві родини: українська та єврейська. Так сталося, що в їхні взаєминах намішано все: радощі й печалі, любов та ненависть, пристрасть й непорозуміння. За словами авторів, кінокартина "Чому я живий" — це заклик до терпіння і людяності, до взаємної підтримки та любові.

Продюсер: Андрій Осіпов. Сценарист: Євген Митько. Оператор: Данил Дедков. Композитор: Володимир Гронський. У ролях: Віктор Жданов, Артем Вільбік, Максим Горай, Ірина Мельник, Ольга Радчук. Виробник: Одеська кіностудія за підтримки Держкіно.

 

"РОЗИ. ФІЛЬМ-КАБАРЕ", РЕЖИСЕРКА ІРЕНА СТЕЦЕНКО

Цей документальний трагікомічний мюзикл досліджує вершини жанру сучасного кабаре, розкриваючи історії семи артисток інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters Band. Пильно придивляючись до кожної з артисток, ми відкриємо для себе сім ролей, сім образів жіночності, сім способів бути собою і сім життєвих кредо.

Продюсери: Олександра Кравченко, Олег Соснов. Оператор: Сергій Стеценко. Виробник: DGTL RLGN.

 

"ВОДУРУДУ", РЕЖИСЕР АНАТОЛІЙ САЧІВКО.

За словами авторів, "Водуруду" – це народно-імпровізаційний кінобалет, джерелами якого є оточення та час. Цей фільм є актом відродження національної культури, крізь виразність таких самостійних елементів народної творчості як музика і танець, зафіксованих у рамки кінокадру, що трансформує їх дію у динамічну картину, яка буде випробовуватися лише вірою та часом.

Оператор: Микита Кузьменко. Композитор: Дмитро Авксентьєв (Koloah). Актори: Єлизавета Рябініна, Олександр Пташник, Антоніна Романенко, Максим Коцький, Галина Пеха.

12-ий Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Докладніше про програму кінофестивалю.