Вітаємо переможців 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю!

22.08.2021

Тріумфатором 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю стала стрічка режисерки Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ", створена за підтримки Держкіно. За результатами глядацького голосування фільм отримав Гран-прі фестивалю.

За одностайним рішенням міжнародного журі Найкращим фільмом також визнана картина Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ", а команда непрофесійних акторів-підлітків, що знялась у стрічці, отримала нагороду за Найкращу акторську роботу.

Золотого Дюка за Найкращу режисерську роботу отримав Нікон Романченко за фільм "Leopolis Night".

Найкращий короткометражний фільм"Папині кросівки" Ольги Журби. Також ця картина отримала нагороду Міжнародної федерації кіноперси Fipresci.

Приз Fipresci за найкращий повнометражний фільм отримала стрічка Тараса Дроня "Із зав'язаними очима".

Спеціальною відзнакою міжнародного журі відмічено картину "Суперник" Маркуса Ленца.

Вітаючи зі  сцени переможців кінофестивалю, Голова Держкіно Марина Кудерчук  зазначила, що дуже символічно, що у рік 30-річчя Незалежності України, фестиваль зробив акцент саме на національному кіно.

Я дуже щаслива, що саме на національний конкурс було зроблено ставку цього року. Ми бачимо, що українського кіно достатньо для показу на такому масштабному кінофестивалі, як Одеський МКФ. І я бажаю, щоб фестиваль, як і українське кіно, і надалі розвивалися та становилися ще більш масштабними. І щоб так, як протягом цього кінофестивалю представники кіноіндустрії підтримували одне одного, так і надалі  ви залишалися однією кіноспільнотою, єдиною індустрією. А ми вас підтримаємо.

Голова Держкіно Марина Кудерчук 

Щиро вітаємо переможців 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю! Наступний, 13-й ОМКФ, як зазначили організатори, відбудеться влітку 2022 року.