Американська кіноакадемія оголосила список повнометражних фільмів, що допущені до розгляду на 93-й "Оскар": у ньому два фільми, створені за підтримки Держкіно

29.01.2021

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила список повнометражних фільмів, що допущені до розгляду на здобуття 93-ї премії Американської кіноакадемії "Оскар": у ньому два фільми, створені за підтримки Держкіно.

У категорії INTERNATIONAL FEATURE FILM – це стрічка Валентина Васяновича "Атлантида", обрана Українським Оскарівським комітетом, як національний претендент на премію Американської кіноакадемії "Оскар" у категорії "Міжнародний повнометражний фільм". Всього Американською кіноакадемією до цієї категорії включено фільми з 93-х країн світу.

У категорії DOCUMENTARY FEATURE – це документальна стрічка Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин", що отримала кваліфікацію як переможець Санденсу та учасник Берлінале. У переліку повнометражних документальних фільмів представлено 238 картин.

Крім того, в категорії LIVE ACTION SHORT бере участь українсько-британсько-ізраїльська стрічка "Анна" режисера Декеля Беренсона. У 2019 році ця стрічка виробництва ESSE Production House (Україна), Blue Shadows Films (Ізраїль) та 168 Wardour Filmworks (Великобританія) увійшла до шортлиста премії BAFTA та отримала нагороду як Best British Short на 22-му British Independent Film Awards. Фільм також було номіновано на Palme d’Or 72-го Каннського кінофестивалю.

Короткі списки фільмів за цими категоріями будуть оголошені 9 лютого 2021 р. Номінантів на премію "Оскар" оголосять в понеділок, 15 березня 2021 року. 93-я церемонія вручення премії "Оскар" за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Чекаємо на результати розгляду та вболіваємо за наших!

"Атлантида / Atlantis" (за підтримки Держкіно)  

Світова прем’єра фільму "Атлантида" Валентина Васяновича відбулась на Венеційському кінофестивалі в секції "Горизонти", де "Атлантида" здобула історичну для України перемогу. Події стрічки розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступають Валентин Васянович, Ія Мислицька ("Плем'я", "Присмерк") та Володимир Яценко ("Додому", "Дике поле"). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила "Студія Гармата фільм". Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 835 тис грн. (загальна вартість виробництва фільму – 41 млн 825 тис. грн.).

"Земля блакитна, ніби апельсин / The Earth Is Blue As an Orange" (за підтримки Держкіно)

Світова прем'єра стрічки "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик відбулася на кінофестивалі "Санденс", де картина отримала премію за найкращу режисуру у категорії світового документального кіно. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Режисером та автором сценарію стрічки є Ірина Цілик, картина є її повнометражним дебютом. Фільм створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Кінопроєкт повнометражного документального фільму "Земля блакитна, ніби апельсин" (робоча назва - "Жовтий автобус") став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно, сума державної фінансової підтримки склала 2 млн 728 тис. 160 грн. (загальна вартість виробництва фільму – 5 млн 651 тис. 760 грн.). Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області та в Києві.

"Анна / Anna"

Головна героїня фільму – мати-одиначка середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та самотужки виховує доньку-підлітка. Анна відчайдушно прагне змін у своєму житті. Її увагу привертає реклама по радіо й вона вирішує піти на вечірку для американців, що подорожують у пошуках кохання.

Роль Анни виконала українська акторка Світлана Барандіч. Режисер та автор сценарію стрічки – Декель Беренсон, фільм створено кінокомпаніями ESSE Production House (Україна), Blue Shadows Films (Ізраїль) та 168 Wardour Filmworks (Великобританія). Більше інформації про стрічку – https://www.annashortfilm.com.