Завершено виробництво повнометражного дебюту Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада"

12.08.2022

Українське кіно продовжує жити в країні і під час війни. Минулого тижня у Держкіно відбувся перший показ та здача фільму "Ля Палісіада" – повнометражного дебюту режисера Філіпа Сотниченка, призера українських та міжнародних кінофестивалів. 

Проєкт стрічки "Ля Палісіада" розроблявся з 2019 року, а зйомки проходили протягом усього 2021 року. Вперше кінопроєкт було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Стрічку створено кінокомпаніями "ВІАТЕЛ" та "Сучасне Українське Кіно". Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Держкіно, а постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).

Події фільму розгортаються в Україні в 1996-му році, за декілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР: за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. У центрі сюжету – судовий психіатр Олександр і його друг – слідчий Ільгар Сабітов, які беруть участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Знайденого ними злочинця очікує смертне кара. Чи змінилося їхнє життя після цієї історії?

Стрічку "Ля Палісіада" знято в особливому стилі – у поєднанні плівкового зображення та сучасних цифрових технологій. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовували ретро-відеокамеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

Режисер та автор сценаріюФіліп Сотниченко. ОператорВолодимир Усик. ЗвукорежисерСергій Авдєєв. Художниця-постановницяМаргарита Кулик. Художник по костюмахВолодимир Кузнєцов. ПродюсериВалерія Сочивець, Олександр Чубко, Галина Криворчук.

Ролі у фільмі зіграли: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.

Світова прем’єра фільму очікується у 2023 році.