ПРОТОКОЛ засідання Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно від 20.07.2020

ПРОТОКОЛ

засідання Громадської Ради

при Державному агентстві України з питань кіно

 

Дата проведення: 20.07.2020 р.

Час проведення: 16 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Київ, у форматі відеоконференції на платформі Zoom

 

Зареєстровано 20 осіб членів Громадської ради відповідно до реєстру.

 

Присутні представники Державного агентства України з питань кіно:

  1. Артем Голосов – представник Державного агентства України з питань кіно

 

Затвердження порядку денного

Голова Громадської Ради Коваль І.В. відкрив засідання Громадської Ради та запропонував Порядок денний до затвердження.

 

Порядок денний:

  1. Громадське обговорення Проєкту Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсів (пітчингів).

Доповідає: І. Коваль

  1. Питання державних об’єктів та установ у сфері культури, що не підлягають приватизації. Звернення до МКІП щодо необхідності включення ДП «Укркінохроніка» та Національної кінематеки України до цього переліку.

Доповідає: О. Анастасьєва

  1. Питання виділення державного фінансування на гранти молодим кінематографістам (у зв’язку із скороченням фінансування на відповідні стипендії Президента України)

Доповідає: О. Анастасьєва

  1. Питання обсягів російської мови у документальних кіноПроєктах.

Доповідає: О. Анастасьєва

  1. Проєкт Порядку та умов надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кіноПроєкту.

Проєкт надіслано Держкіно для обговорення Громадської ради.
Доповідає: І. Коваль

  1. Проєкт Порядку утворення та роботи експертних комісій при Раді з державної підтримки кінематографії, а також умови їх діяльності.

Документ сьогодні було опубліковано МКІП для громадського обговорення.
Доповідає: І. Коваль

    7. Щодо вилучення Дербал Є.М. зі складу Громадської ради (за власним бажанням).
Доповідає: І. Коваль

    8. Організація роботи Громадської ради у період карантину.
Доповідає: І. Коваль

 

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

 

Вирішили: прийняти вищевказаний Порядок денний.

 

  1. Коваль І.В. запропонував першим розглянути питання щодо вилучення Дербал Є.М. зі складу Громадської ради (за власним бажанням) та задовольнити заяву Дербал Є.М.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: вилучити Дербал Є.М. зі складу Громадської ради (за власним бажанням).

 

  1. Коваль І.В. запропонував розпочати громадське обговорення Проєкту Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсів (пітчингів).

Під час обговорення члени Громадської ради надавали свої пропозиції та зауваження щодо положень Проєкту Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсів (пітчингів).

Коваль І.В. запропонував викласти висловленні пропозиції та зауваження щодо положень Проєкту Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсів (пітчингів) в документах через Google Docs для ознайомлення та погодження членами Громадської ради. В такому ж режимі розглянути Додатки до Проєкту Порядку.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: викласти висловленні пропозиції та зауваження щодо положень Проєкту Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсів (пітчингів) та Додатки до Проєкту Порядку в документах через Google Docs для ознайомлення та погодження членами Громадської ради.

 

  1. Коваль І.В. у звязку з обмеженим часом запропонував розглянути та надати пропозиції та зауваження щодо положень Проєкту Порядку та умов надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кіноПроєкту та Проєкту Порядку утворення та роботи експертних комісій при Раді з державної підтримки кінематографії, а також умови їх діяльності через Google Docs.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: розглянути та надати пропозиції та зауваження щодо положень Проєкту Порядку та умов надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кіноПроєкту та Проєкту Порядку утворення та роботи експертних комісій при Раді з державної підтримки кінематографії, а також умови їх діяльності через Google Docs

 

  1. По питанню державних об’єктів та установ у сфері культури, що не підлягають приватизації та необхідності звернення до МКІП щодо необхідності включення ДП «Укркінохроніка» та Національної кінематеки України до цього переліку доповіла О. Анастасьєва. Запропонувала повторно направити листи до Міністерства культури України щодо включення зазначених організацій до Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: повторно направити листи до Міністерства культури України щодо включення ДП «Укркінохроніка» та Національної кінематеки України до Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

 

  1. О. Анастасьєва доповіла по питанню виділення державного фінансування на гранти молодим кінематографістам (у зв’язку із скороченням фінансування на відповідні стипендії Президента України). Переможцям за декілька останніх років не виплачувалися стипендії Президента України. Пропозиція направити лист з проханням відновлення фінансування на гранти молодим кінематографістам.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: направити лист з проханням відновлення фінансування грантів молодим кінематографістам.

 

  1. О. Анастасьєва доповіла по питанню обсягів російської мови у документальних кіноПроєктах. Для отримання документальному фільму статусу національного він має бути дубльованим або мати субтитри з іноземної мови, в тому числи з російської. Таке дублювання зазвичай неякісне та спотворює документальний фільм.

Пропозиція підготувати та направити листа до профільного комітету Верховної Ради України з проханням внести зміни до законодавства в частині дозволу залишати мову оригіналу (без дубляжу/титрування) головних героїв, респондентів для документальних фільмів.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: підготувати та направити листа до профільного комітету Верховної Ради України з проханням внести зміни до законодавства в частині дозволу залишати мову оригіналу (без дубляжу/титрування) головних героїв, респондентів для документальних фільмів.

 

  1. Коваль І.В. у зв’язку з карантином запропонував й надалі проводити засідання громадської ради у форматі відеоконференції на платформі Zoom.

Голосували: «за» – 20, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Вирішили: у звязку з карантином й надалі проводити засідання Громадської ради у форматі відеоконференції на платформі Zoom.

 

Голова                                                                        Коваль І.В.

 

Секретар                                                                    Калайда С.В.