20 вересня в ефірі BBC буде показано фільм “День Українського Добровольця” Володимира Тихого

20.09.2022

Це перший в історії придбаний британським телебаченням фільм, що було створено незалежною Україною. Ефір відбудеться у прайм тайм, що говорить про високу зацікавленість найбільшої телевізійної мережі Великобританії донести історію, створену творчим об’єднанням #Babylon`13 до широкого кола своїх глядачів.

Стрічка виходить за інформаційної підтримки Держкіно України. 

«День українського добровольця» (англійська назва “One Day In Ukraine”) — це повнометражний документальний фільм, який було знято після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. У картині представлена доба з життя поп-співачки, відеоінженера, історика, реставраторки, вченого-полярника та пенсіонерки. Всі вони були змушені радикально змінити своє життя. Режисером стрічки виступив Володимир Тихий, реалізувавши його з командою однодумців з #Babylon`13.

Дія, як і зйомки, фільму розгортається в Україні протягом одного конкретного дня — 14 березня 2022. Це 2944-й день російсько-української війни. За кілька тижнів інтенсивна війна сюрреалістично змішала місця і людей, утворила постапокаліптичний вимір з новими якостями та ролями. Тисячі киян перебрались жити у метро. Раніше спокійні передмістя столиці стали зоною нищівних боїв та мародерства з боку російських окупантів. Люди перестали ділити дні на вихідні і робочі, їх стали нумерувати від дати повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

Перемовини з BBC почалися ще до світової прем’єри «Дня українського добровольця», яка відбулася на третьому за величиною у світі кінофестивалі документального кіно у Шеффілді у червні. Там же фільм отримав спеціальну відзнаку фестивалю.

Володимир Тихий каже, що знімав цей фільм, щоби зафіксувати буденність війни, сюрреалістичність образів, що виникають на межі апокаліпсиса.

Незважаючи на телевізійний ефір, фестивалі продовжать показувати фільм у своїх програмах. Найближчий показ відбудеться у Національній конкурсній програмі 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю, яка пройде в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю під назвою “Одеса - Варшава: український конкурс”.

Також стрічку можна буде побачити в межах спеціальних показів українського кіно на Міжнародному кінофестивалі в Приштині PriFest (Косово), які організовуються спільно з Одеським міжнародним кінофестивалем.

В Україні фільм можна буде побачити на великому екрані вже у жовтні — у рамках національного конкурсу кінофестивалю Kharkiv MeetDocs у Києві.

Стрічку створено незалежним кінооб’єднанням «Вавилон’13» у копродукції з Black Photon (Польща).