Стрічки, створені за підтримки Держкіно, – у програмі Національного конкурсу 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

16.09.2022

До програми “Одеса - Варшава: український конкурс” увійшли 11 повнометражних та 7 короткометражних стрічок. 

Національна конкурсна програма 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю пройде в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю під назвою “Одеса - Варшава: український конкурс”. До неї увійшли, зокрема, такі повнометражні фільми:

 • Відблиск, реж. Валентин Васянович, Україна, 2021. Створено за підтримки Держкіно. 

Картина розповідає про хірурга з Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте його переслідує пережите. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.

 • “Гартовані Гнівом”, реж. Леся Калинська, Руслан Батицький, Україна/США/Норвегія, 2022

Документальний фільм розповідає історію двох українських ідеалістів протягом майже дев’яти років: від подій Революції Гідності у 2013-2014 роках і до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році. Павло та Світлана знайомляться і закохуються під час мирних протестів на Майдані. Захищаючи свою країну, демократію і родину, молода пара опиняється перед складним життєвим вибором.

 • “День Українського Добровольця”, реж. Володимир Тихий, Україна/Польща, 2022

У документальному фільму колектив кінематографістів Babylon’13, утворений під час Майдану, зосереджується на подіях 14 березня 2022 року – 2944-го дня російсько-української війни.

 • Клондайк, реж. Марина Ер Горбач, Україна/Туреччина, 2022. Створено за підтримки Держкіно. 

Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.

 • Назовні, реж. Ольга Журба, Україна/Німеччина/Нідерланди, 2022. Створено за підтримки Держкіно. 

Фільм охоплює життя підлітка Роми протягом семи років. Рома, випускник центру реабілітації для дітей позбавлених батьківського піклування, повертається в рідне провінційне місто. Але він не має ані житла, ні підтримки та у перший день повноліття фактично залишається на вулиці. Аж поки його старший брат, який нещодавно вийшов із в’язниці, не бере його під своє крило. Самостійне життя захоплює Рому у вир карколомних подій, де як іскри пам’яті з’являються епізоди з його дитинства: від барикад Революції гідності до безтурботного перебування в дитячому будинку.

 • Памфір, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук, Україна/Польща/Франція, 2022. Створено за підтримки Держкіно. 

Памфір повертається додому після тривалої відсутності, щоб возз’єднатися з сім’єю. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

 • Терикони, реж. Тарас Томенко, Україна, 2022. Створено за підтримки Держкіно. 

Насті було шість, коли у Новорічну ніч російські ракети влучили в її будинок. Для таких дітей війна стала буденністю, пейзажом за вікном. Настя мріє про новий будинок, собаку і просить Діда Мороза повернути їй батька.

Режисерка фільму Марта Смеречинська дивиться в очі своїм страхам й занурюється в реальність своєї сестри Насті, греко-католицької черниці, в монастирі Наречених Христа на Західній Україні, щоб заново пізнати світ, у якому вони обидві зросли.

 • Я і Фелікс, реж. Ірина Цілик, Україна, 2021. Створено за підтримки Держкіно. 

Це історія про дорослішання, перші уроки добра і жорстокості, підліткову закоханість, пошуки вчителя і непрості стосунки дітей та, поламаних 1990-ми роками, дорослих.

 • Як там Катя?, реж. Крістіна Тинькевич, Україна, 2022. Створено за підтримки Держкіно. 

Анна – лікарка швидкої допомоги. Вона мати-одиначка, яка мріє про краще життя зі своєю 12-тирічною донькою Катею. Раптовий і брутальний збій розміреного плину життя Анни змушує постати її перед дилемою, яка зруйнує засади її власних моральних меж.

Також у програмі “Одеса - Варшава: український конкурс” будуть показані 7 короткометражних стрічок:

 • “Поки тут тихо”, реж. Олена Подолянко, Новруз Хікмет

Молода пара, Максим та Люда, відірвані від усього світу, на одну довгу ніч в готельному номері прикордонного міста. Цієї ночі вони домовляються не говорити про війну. Повністю поглинуті одне одним в своєму маленькому світі вони не помічають, як настає ранок і змушує їх повернутись в реальність.

 • “Театральна”, реж. Аліна Панасенко

Тимофій – маленький кишеньковий злодій. Він живе своє звичайне життя, допоки раптом не закохується у чергову по станції Театральна. Він намагається вкрасти в жінки диск, який схожий на тенісну ракетку - так вони знайомляться. Ми стикаємося з першою закоханістю головного героя.

 • JORDAN'96, реж. Катерина Лесик. Створено за підтримки Держкіно. 

Cередина 90-х, провінційне містечко. На дискотеці Андрій, 18- річний хлопець, зустрічає свого друга-однокласника Женю, який декілька років тому емігрував до Ізраїлю. Тієї ж ночі Женя зникає і вся підозра падає на Андрія, який повертається додому у Женіних кросівках. Батько Жені — місцевий кримінальний авторитет, самостійно починає пошуки сина.

 • Лалібела, реж. Анна Морозова. Створено за підтримки Держкіно. 

Напередодні Великодня в українське село потрапляє ікона Ефіопської Божої Матері. Її помічають парафіяни і це спричиняє конфлікт між молодим священиком і його паствою. Селяни не згодні, щоб у церкві була темношкіра Богородиця. Наступної ночі хтось пробирається до церкви і розрізає ікону. Після нічних подій ікона починає мироточити.

 • “ГКЧП”, реж. Аркадій Непиталюк

19 серпня 1991 року. СРСР. У Москві ГКЧП, мітинги, барикади і танки. А у дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя своє життя. Кохання, страх, пристрасть і синьо-жовтий прапор. І «Лебедине озеро» по телевізору.

 • “Ach So”, реж. Поліна Піддубна

“Я знімаю дуже маленьку кімнату в Берліні (яка нагадує труну), і там мені сняться дивацтва. Люди знаходяться в підвішеному стані на протязі двох років, ніхто не знає коли це закінчиться. Клюб зачинений, швидка не приїде. Все, що залишається – ходити нічним містом зі своїми внутрішніми потьмарами”.

 • “Садок вишневий”, колективна робота студентів 2-го курсу режисури анімаційного фільму Київського Національного Університета Театра, Кіно і Телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого. Художній керівник курсу Олена Касавіна.

Анімаційний кліп за музичним твором Валентина Сильвестрова на вірші Тараса Шевченка «Садок вишневий». Фільм створювався в січні-березні 2022 року до 9 березня – дня народження Поета, в подарунок Національному Музею Шевченка. Студенти завершували свою роботу в перші 2 тижні війни, буквально в бомбосховищах.

Переможці конкурсу визначатимуться у двох номінаціях:

 • Найкращий український повнометражний фільм (приз 6 тис. євро)
 • Найкращий український короткометражний фільм (приз 3 тис. євро)

38-й Варшавський міжнародний кінофестиваль відбудеться 14-23 жовтня 2022 року. Склад журі буде оголошено в кінці вересня.

Варшавський міжнародний кінофестиваль було засновано у 1985 році. Щороку захід проводиться на початку жовтня в столиці Польщі, Варшаві. Фестиваль представляє найкращі фільми з усього світового, європейського та польського кінематографу місцевій та міжнародній аудиторії.