CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: у Лос-Анджелесі покажуть стрічку Тараса Томенка "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

10.05.2022

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: у Лос-Анджелесі покажуть стрічку Тараса Томенка "Будинок "Слово". Нескінчений роман". Це вже 16-те місто світу, що долучається до кіномарафону CinemAid Ukraine.

15 травня, в Лос-Анджелесі, в Ukrainian Culture Center, пройдуть кінопокази благодійного марафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon на підтримку України. Глядачі побачать художній фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка та короткометражні стрічки "Дякую" Максима Люкова й "На своїй землі" Олександра Кирієнка.

Це буде перший публічний показ фільму Тараса Томенка у США. Раніше стрічку було представлено лише в межах спеціального показу в кіноклубі Колумбійського університету.

У жанрі художнього оповідання режисер Тарас Томенко оживляє трагічну історію багатоквартирного будинку "Слово" в українському місті Харкові. Дім "Слово" став символом українського культурного відродження, також відомого як Розстріляне Відродження. (...) Фільм вражаюче поетичний і, водночас, неприємно реалістичний. Його монохромна кінографія "sfumato" робить кожну сцену атмосферною та незабутньою.

Кінознавець та засновник Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук

Фільми демонструватимуться українською мовою з англійськими субтитрами. Придбати квитки можна перед показом або завчасно за посиланням: https://www.eventbrite.com/.../ukraine-charity-film...

Захід пройде за підтримки Ukrainian Culture Center та анімаційної студії Ladybug. Співорганізатором із української сторони є Асоціація "Дивись українське!", координатор проєкту в Лос-Анджелесі – Наталія Гриценко.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".