Цього року на кінофестивалі CinEast у Люксембурзі Україну представлять фільми створені за підтримки Держкіно
Цього року на кінофестивалі CinEast у Люксембурзі Україну представлять фільми створені за підтримки Держкіно.
У офіційній конкурсній програмі за головний приз змагатиметься фільм «Степне» режисерки Марини Вроди. Разом з іншими 6-ма номінантами фільм претендуватиме на Гран-прі, Спеціальний приз журі та Премію критиків.
«Степне» – це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір. Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив, і рішеннями, які він приймав по дорозі. І тоді, перед своєю смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона поховала у сараї.
Стрічку створено компанією ВРОДАСТУДІО за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Film University Babelsberg KONRAD WOLF, (MBB-ILB) Medienboard Berlin-Brandenburg, RBB - Rundfunk Berlin-Brandenburg, Koi-Studio, New Europe Film Sales, Slovak Film Commission, Kerekes Film, FRIULI VENEZIA GIULIA AUDIOVISUAL FUND / FVG AUDIOVISUAL FUND.
Фільм Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди» побореться за Премію Молодих Талантів серед режисерів першого або другого повнометражного фільму з наступного вибору.
Дія фільму розгортається в Києві наприкінці 90-х. Це історія про молодих і непокірних на тлі радянської руїни. Тих, хто через обставини змушені були навчитись приймати рішення в стислий термін, але загубились у дорослому світі. Історія тих, хто виріс, але так і не подорослішав.
Картина створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Nederlands Filmfonds та screen.brussels fund.
Фільмом-відкриттям кінофестивалю CinEast стане копродукційний фільм «Звідки куди» (Skąd dokąd / In the Rearview) режисера Мачека Хамели спільного виробництва Польщі (Affinity Cine), Франції (SaNoSi Productions) та України (435 FILMS).
Фільм розповідає про евакуацію українців після початку повномасштабної війни. Це загальний портрет українських біженців, створений з різноманіття досвіду людей, що хочуть знайти безпечне місце у вирі війни. У тимчасовому притулку зникає різниця у статі, віці, кольорі шкіри, фізичному стані, походженні, ідентичності, світогляді та вірі. Вплив та віддзеркалення війни досі відчутні, та вона залишається у дзеркалі заднього огляду.
Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr
Анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня», режисери Олександра Рубан та Олег Маламуж, буде представлено у секції CINEYOTH .
Сценарій анімаційної стрічки "Мавка. Лісова пісня" засновано на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" та на образах із української міфології. В центрі сюжету тизера-трейлера – одна з найбільш динамічних сцен у мультфільмі, коли головна героїня Мавка – Берегиня і Душа Лісу – приходить на допомогу наляканому стадові зубрів. Заспокоїти і спрямувати стривожених тварин на рятівний шлях Мавці допомагає її магічна сила Берегині Лісу: прагнення берегти гармонію у світі природи і здатність долати страх лісових мешканців.
Мультфільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
На кінофестивалі CinEast також будуть представлені такі українські фільми, створені за підтримки Держкіно, як:
- «Тато» (попередня назва «Заморожене добро» / «Deep Frozen Goods») – польсько-український повнометражний фільм, режисерка Анна Малішевська. Фільм створений за підтримки Польського інституту кіномистецтва та Держкіно.
- «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.
16-й кінофестиваль CinEast (Ciné-East) пропонує люксембурзькому глядачу понад 120 сеансів у кінотеатрах з вибірки з 60 повнометражних фільмів і 40 короткометражних фільмів з 20 країн Східної та Центральної Європи. В програмі фестивалю також передбачені зустрічі з близько 30 гостями, 4 кіно-дебати, 6 концертів (включаючи кіно-концерт), велика виставка фотографій у Neimënster («Адаптації»), дві виставки постерів, багато сеансів для молодшої аудиторії, фокус на Україну (організований спільно з Посольством України у Брюсселі та LUkraine asbl).
CinEast (Ciné-East) – кінофестиваль Східної та Центральної Європи цього року проходитиме з 5 по 22 жовтня 2023 року в Люксембурзі.