Держкіно продовжує відстоювати необхідність скасування показів російського кіно в програмах 75-го Каннського кінофестивалю

06.05.2022

Держкіно продовжує відстоювати необхідність скасування нині, – під час війни росії проти України, – показів російського кіно в програмах 75-го Каннського кінофестивалю.

Вчора на цю тему відбулась онлайн-зустріч представників Держкіно, Міністерства закордонних справ України та Каннського кінофестивалю. Учасниками зустрічі були Генеральний секретар Каннського кінофестивалю Франсуа Дерусо, радник Посольства України у Франції Вікторія Гуленко, генеральний директор директорату публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ірина Боровець та Голова Держкіно Марина Кудерчук.

Марина Кудерчук нагадала присутнім, що Держкіно неодноразово зверталося до Каннського кінофестивалю та Міністерства культури Франції стосовно неприпустимості участі у кінофестивалі зараз, під час війни, розв’язаної росією проти України, російського аудіовізуального контенту, та озвучувало наше прохання скасувати покази фільмів виробництва російської федерації.

В останньому листі-відповіді президента Каннського кінофестивалю П’єра Лескюра позиція Канн щодо присутності у конкурсі фільму російського режисера Кирила Сєрєбреннікова була означена так:

(..) Кирил Сєрєбренніков завжди відкрито висловлювався проти нинішньої російської влади, вже був тричі обраний у Каннах у минулому, і не мав можливості відвідати фестиваль, оскільки перебував під домашнім арештом у своїй країні. На початку війни він назавжди залишив Росію, оселився в Берліні й у ЗМІ викривав злочини свого уряду. Тому ми не можемо вважати, що він представляє Росію, або що він бере участь у поширенні російської пропаганди, навпаки.

У відповідь на це Марина Кудерчук попросила учасників зустрічі пам’ятати про м’яку силу культури й неприпустимість виходу на червону доріжку такого авторитетного фестивалю представника країни, яка просто в цей момент вбиває дітей та жінок і руйнує майбутнє нашої держави та європейську безпеку загалом. Позицію Держкіно підтримала представниця МЗС України Ірина Боровець та зауважила, що участь у одному заході двох країн, які знаходяться у стані війни, є неприпустимою.

Генеральний секретар Каннського кінофестивалю Франсуа Дерусо підтвердив, що вони зі свого боку безумовно розуміють та підтримують Україну та готові й надалі допомагати в межах своїх можливостей.

Отже, ми продовжимо тиск на спільноту та донесення до фестивалю нашої позиції: серед заходів, що будуть організовані в Каннах Українським павільйоном, є запланована на 19 травня презентація від української делегації "Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War".