У Парижі пройшли Дні українського кіно
Три дні показів, п'ять українських фільмів, близько 700 глядачів: у Парижі завершились Дні українського кіно. Захід відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Із 22 до 24 листопада в центрі Парижа, в кінотеатрі Cinéma Le Balzac поблизу Тріумфальної арки, тривали покази нового українського кіно. Завершилась програма заходу 25 листопада офіційним прийняттям у Культурному центрі при Посольстві України у Франції.
Кіно є універсальним інструментом міжкультурного діалогу, а процес його створення – надзвичайним простором для співпраці, обміну ідеями та досвідом. Ми працюємо над тим, щоб українське кіно постійно перебувало в середовищі широкої міжнародної та міжкультурної взаємодії: щоб українські фільми були на міжнародних кінофестивалях, щоб у спільному виробництві з Україною з’являлись нові яскраві фільми, щоби наші стрічки бачили глядачі інших країн. Надзвичайно вдячні Міністерству закордонних справ України та Посольству України у Франції за допомогу та сприяння в проведенні цього заходу – Днів українського кіно в Парижі.
Голова Держкіно Марина Кудерчук
Відкрився фестиваль 22 листопада створеною за підтримки Держкіно стрічкою Антоніо Лукіча "Мої думки тихі". Картину глядачам представила виконавиця головної ролі Ірма Вітовська: паризька аудиторія тепло зустріла стрічку та довго не відпускала акторку після перегляду.
23 листопада глядачі побачили кулінарний тревел-док Дмитра Кочнєва "Борщ. Секретний інгредієнт", в якому разом із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком подорожували Україною в пошуках ідеального рецепта борщу, та створений за підтримки Держкіно містичний трилер "Еґреґор" Станіслава Капралова, який занурив їх у таємниці містичного ордену.
Стрічку "Борщ. Секретний інгредієнт" презентувала авторка ідеї та продюсерка фільму Наталка Якимович, а фільм "Еґреґор" представив глядачам продюсер картини Сергій Лавренюк.
24 листопада у програмі фестивалю відбулась світова прем'єра українсько-французького документального фільму Венсана Лефевра "Мистецтво відродження" про французького вуличного художника, який малює на Донбасі та показує, як вуличне мистецтво може прийти на допомогу постраждалим від війни мешканцям міста. Стрічку представили режисер Вінсент Лефевр / Vincent LEFEBVRE, головний герой, художник Жульєн Маланд / Julien MALLAND, який працює під творчим псевдонімом Сет Глоуппейнтер, продюсери Грегорі Шнебелен / Gregory SCHNEBELEN (Франція) та Дмитро Палієнко й Артем Колюбаєв (Україна).
Фільмом-закриттям фестивалю 24 листопада стала стрічка Олексія Тараненка "Я працюю на цвинтарі", яку французькій аудиторії представили актор Олексій Тритенко та продюсери Андрій Корнієнко й Артем Колюбаєв.
Завершилась програма заходів офіційним прийняттям у Культурному центрі при Посольстві України у Франції. Офіційний прийом, метою якого була презентація творчого та технічного потенціалу України в сфері кіно, пройшов за участі Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції Вадима Омельченка, Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук, членів української делегації та представників кіноіндустрії Франції.
Дні українського кіно в Парижі були організовані ГО "Дізнайся ЮА" за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Посольства України у Франції та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".