До Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу — стрічка Ахтема Сеітаблаєва "Чужа молитва"

18.05.2021

"Чужа молитва" — історична драма режисера Ахтема Сеітаблаєва, створена за підтримки Держкіно. Фільмування стрічки проходило в Україні, Грузії та Ізраїлі. Офіційним саундтреком до картини стала пісня у виконанні Джамали "1944", яка принесла Україні перемогу на Євробаченні у 2016 році.

Фільм розповідає історію кримської татарки Саїде Аріфової, яка під час Другої світової війни двічі врятувала 88 єврейських дітей-сиріт: спершу — від нацистів, видаючи дітей за кримських татар, а вдруге — від військ НКВС, які здійснювали депортацію кримських татар у травні 1944 року, довівши, що ці діти є євреями.

Саїде – вихователька у притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм? Не дивлячись на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар – дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов.

Ролі у фільмі виконали – Лілія Яценко, Андріан Звікер, Веніамін Прибура, Шмуель Ацмон-Вірцер, Ахтем Сеітаблаєв. Режисер – Ахтем Сеітаблаєв. Сценарист – Микола Рибалка. Оператор-постановник – Андрій Лисецький. Художник-постановник – Шевкет Сейдаметов. Продюсери – Іванна Дядюра, Теона Мазмішвілі, Саша Клейн.

Картину створено кінокомпанією "Ідас Філм". Проєкт фільму "Чужа молитва" став одним із переможців Сьомого конкурсного відбору Держкіно. Загальна вартість виробництва стрічки склала 31 млн 444 тис. грн, з яких 10 млн грн – державна фінансова підтримка.