"Хороший-поганий" козак: вийшов постер козацького пригодницького трилеру "Максим Оса та золото Песиголовця".

03.10.2022

13 жовтня, до Дня українського козацтва, на великі екрани виходить фільм "Максим Оса та золото Песиголовця". Автори першої в Україні екранізації коміксу презентували постер стрічки, що зображує головного героя та загадкових істот, із якими він має зіткнутися на своєму шляху.

Ця стрічка-довгобуд, робота над якою йшла майже 10 років, уже встигла стати справжньою легендою. Проєкт за свою історію змінив не лише режисера, а майже всю команду. Головну роль у фільмі виконав Василь Кухарський, актор київського Театру на Подолі, володар премії "Київська пектораль".

Коли я прийшов до Держкіно підписувати документи про виробництво, то відразу сказав, що ми фактично змінюємо жанр, йдемо ближче до коміксу Ігоря Баранька. Він чорно-білий, нуарний, атмосферний, а в матеріалі попереднього режисера були більш комедійні козаки. Мені це не сподобалось. Проєкт зацікавив мене настроєм коміксу. Хотілось створити образ козака не смішного, з кумедним оселедцем, а якогось рубаку, такого хорошого "поганого хлопця". Але як перший сценарій був не по коміксу, так і наш теж не по ньому. Ми від початку розуміли, що знімаємо свою оригінальну історію.

Режисер Мирослав Латик

Сувору та похмуру атмосферу часів Великого Князівства Литовського створювали локаціями та декораціями. Руська брама в Кам’янці-Подільському відіграла роль замку князя, закинутий костел у Рівненській області додав одному з епізодів надзвичайної загадковості, а ліс Київської області поділився атмосферою туманних боліт. Костюми для фільму також створювалися спеціально, щоби підкреслити загальний настрій.

Костюми та взуття більшості персонажів були пошиті по ескізах з нуля. Перед тим, як почати їх малювати, я ознайомилась з коміксом, потім передивилась багато книг з історії костюма, картин, що зображують персонажів з різних верств населення кінця XVI – першої половини XVII сторіччя, зокрема, з території Польщі. Я вивчала історію костюма козаків та його особливості, аксесуари, головні убори, тканини і декоративні елементи. А частина костюмів була  виготовлена у кількох примірниках, оскільки їх треба було псувати, палити, бруднити та заливати кров‘ю.

Художниця з костюмів Наталія Скаржепа

У кількох епізодах творці заклали своєрідні історичні "пасхалки". Так, в одній сцені можна побачити гобелен "Битва під Оршею" – славетний епізод українською історії, нагадування про її єдність з європейською цивілізацією. А на самому початку фільму Максим Оса намотує собі на ногу як онучі дещо несподіване – пильні глядачі впізнають там цікавий малюнок.

Фільм створено Кіностудією дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію в Україні проводять FILM.UA Distribution та Kinomania. Пригодницький фільм на стику трилеру, дарк фентезі та детективу, знятий за мотивами однойменного коміксу Ігоря Баранька, з’явиться на великих екранах 13 жовтня.