Кінопутівник Україною: десять днів – і безліч можливостей для унікальних зйомок
Українська кіноасоціація (УКА) за підтримки Держкіно презентує унікальний проєкт – детальну програму ознайомчого туру українськими локаціями для кіновиробників з усього світу, що знаходитиметься онлайн у вільному доступі. Від "марсіанських" Олешківських пісків до витонченого Підгорецького замку, від краси незайманої природи Бузького Гарду до індустріальної міці київської "Кузні на Рибальському" – і ще багато-багато різноманітних вражаючих локацій семи областей і столиці нашої держави. Це – не туристичний, а кінопутівник Україною, що його вже в грудні буде представлено на найбільшій і найпрестижнішій виставці локацій FOCUS Digital у Лондоні, а згодом і на інших профільних міжнародних заходах, де продюсери з усього світу обирають місця для майбутніх зйомок своїх проєктів.
Проєкт має на меті популяризувати унікальні українські локації, про які досить мало ще знають у світі. Більше того, велика кількість потенційно цікавих міжнародним кіновиробникам місць залишаються ще недостатньо дослідженими і "не робочими":
<...> Завдяки підтримці Держкіно ми змогли долучити до проєкту професійних українських локейшн-менеджерів, провести ретельну підготовчу роботу, розробити стандарти та організувати повноцінний локейшн-скаут. Також нам дуже допомогла експертна підтримка наших колег із Української кіноасоціації, адже у багатьох з них є досвід співпраці з міжнародними партнерами, а без розуміння існуючих запитів щодо зйомок в Україні, працювати над проєктом було б набагато складніше.
Виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.
Професійні локейшн-скаути дослідили локації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Черкаській, Львівській, Закарпатській областях та у місті Києві. Проєкт розпочався наприкінці 2019-го й мав закінчитися навесні 2020-го, та через карантин терміни були продовжені до кінця року.
Результати дослідження Українською кіноасоціацією було оформлено у зручний онлайн-формат з відкритим доступом до всіх матеріалів у вигляді:
- програми маршруту для міжнародних партнерів – комплексної кіномандрівки країною, розрахованої на десять днів, проте адаптивної, адже за потреби її легко можна самостійно скоротити чи переструктурувати;
- каталогу локацій – англійською мовою, із великою кількістю професійних фотоматеріалів.
Програма маршруту для міжнародних партнерів містить інформацію про проєкт, його структуру, основну інформацію про співробітництво з Україною, загальні відомості про маршрут і опис кожного його дня, а в каталозі наведено всі локації, досліджені під час скаутингу.
В подальшому УКА ставить на меті комплексно сприяти популяризації українських локацій. Вже розроблено і пропонується ринку єдиний стандарт роботи з локаціями: принципи їхньої категоризації, формат "паспорту локації". А польові дослідження українських локацій планується зробити регулярними – так само, як і ознайомчі тури для потенційних міжнародних партнерів. Адже, беручи до уваги досвід інших країн, такі дії задля залучення в Україну міжнародних кіновиробників є дуже ефективними, проте лише за умов регулярності та системності.
Усі матеріали першого кінопутівника Україною є загальнодоступними для завантаження та перегляду онлайн.