"Коза Ностра. Мама їде" – з 1 грудня зустрічаємо в кінотеатрах України Ірму Вітовську в головній ролі в українсько-італійській комедії про сім'ю та мафію

01.11.2022

"Коза Ностра. Мама їде" – з 1 грудня зустрічаємо в кінотеатрах України Ірму Вітовську в головній ролі в українсько-італійській комедії про сім'ю та мафію.

Головна героїня фільму Влада Коза продає свій дім у Карпатах та летить до сонячної Сицилії, щоб жити з донькою та допомагати в догляді за онуком. Та виявляється, приїзду мами ніхто не чекав… Після сварки з донькою Влада випадково опиняється на віллі колись могутнього італійського мафіозі дона Фредо, нині вдівця, який переживає глибокі кризи – особистісну, сімейну та фінансову. Влада влаштовується прибиральницею, але стає порятунком цього дому: мамою для дітей дона Фредо та реформаторкою дотепер старої, неефективної та, головне, негуманної мафії. А Влада Коза не тільки вправна господиня й турботлива мама, а ще й гостра на язик, наполеглива та винахідлива жінка. Влада є уособленням сильної, кмітливої, безстрашної й вольової української матері, яка ладна звернути гори заради добробуту своєї (а часом і чужої) родини.

Феномен української жінки – у великій силі духу, тому що Україна всю свою історію проходить турбулентний період. І жінки, як зберігачі інформації та традицій, завжди брали на себе функцію хранительок, коли чоловіки вели війни, боролися за державу. (...) Сила Влади Кози в надзвичайному оптимізмі й умінні швидко орієнтуватися. У неї багато рішень на кожен із викликів. Думаю, Влада могла б стати активним волонтером із притаманною їй рішучістю та сміливістю. Бо навіть тоді, коли вона дізнається, що знаходиться в осередку мафіозного клану, Влада не боїться протистояти злу. У неї є сміливість та вміння помирити і примирити, вона такий собі "народний дипломат".

Виконавиця головної ролі Ірма Вітовська про свою героїню

Проєкт цього фільму придумали українки: авторкою ідеї та співсценаристкою виступила Анастасія Лодкіна, а продюсеркою – Катерина Вишневська. А Ірма Вітовська так вдало вжилася в роль і віртуозно приборкала італійську, що навесні, під час італійського прокату, з екранів кінотеатрів по всій Італії лунала її "жива" мова, без дубляжу.

У нашій героїні Владі Козі я впізнаю себе, свою маму, свекруху, моїх бабусь, моїх колег, неймовірну Ірму Вітовську. Ця жінка може не тільки навести лад на занедбаній віллі, вона знає, як врятувати чужу дисфункціональну родину та реформувати занепадаючу сицилійську мафію "Коза Ностра". Інколи ця героїня трішки дратує, її ініціативи буває забагато – але такі вже ми є, українські жінки. Інколи мамі, коли вона вже всіх врятувала, треба просто поїхати додому. Про все це і розказує наш фільм.

Авторка ідеї та співсценаристка Анастасія Лодкіна

Вперше Анастасія та Катерина представили проєкт у 2017 році на престижному MIA TV Drama Series Pitching Forum у Римі. Згодом до виробництва проєкту долучилися італійська кінокомпанія Pepito Produzioni та один з підрозділів національної італійської телерадіокомпанії RAI – кінокомпанія Rai Cinema, на замовлення якої й було знято стрічку.

Зйомки комедії припали на 2020 рік, у розпал першої хвилі пандемії коронавірусу. Знімали в українських Карпатах, на острові Сицилія та в околицях Риму, в умовах суворих карантинних обмежень. По завершенню зйомок команда планувала прем’єру в Києві за участі колег з Італії, проте 24 лютого 2022 року все змінило.

(...) Наше кіно нагадає усім нам, що українки та українці незламні, що сім’я – наш тил, який підтримує нас у скрутну хвилину, що складнощі можна подолати, і що все буде добре. А ще, дуже сподіваюся, насмішить та розрадить в перервах між відключеннями світла та повітряними тривогами.

 Продюсерка фільму та директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group Катерина Вишневська

Стрічку створено FILM UA Production (Україна), Pepito Produzioni та Rai Cinema (Італія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.