На 80-му Венеційському міжнародному кінофестивалі відбувся «Український день»
6 вересня в SPAZIO INCONTRI готелю Excelsior відбувся «Український день» — захід на підтримку України за участі ключових представників кіноіндустрії. Подія проходила у два блоки, модератором яких виступив Володимир Остапчук.
У першому блоці «Українського дня» Генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш, Голова Держкіно Марина Кудерчук та президент фестивалю President Roberto Cicutto дискутували про поточний стан справ у кіноіндустрії в Україні.
President Roberto Cicutto:
«Наша підтримка це не лише про конкретно цей івент чи будь-який інший. Ми постійно в діалозі. Ми намагаємось бути максимально корисними та збільшувати наш вклад з кожним днем. Дуже сподіваємось, що наступного року Україна приїде на фестиваль як країна-переможець».
Марина Кудерчук наголосила:
«Художні фільми в Україні знімались як минулого року, так і в цьому році. Наприклад 3 фільми знімалися в жовтні минулого року, під час тривог і ракет. Це показує що українці зовсім не прагнуть покинути свою країну, а прагнуть навпаки залишатись і розвивати індустрію».
В другому блоці кінематографісти поділилися своїм досвідом роботи над новими проєктами під час повномасштабного вторгнення.
В межах заходу відбулася перша міжнародна презентація трейлеру фільму Олександра Щура «Буча».
Цей проєкт — драма, створена на основі реальних подій. У квітні 2022 року стало відомо, що відбувається у Бучі та інших містах України, які були окуповані російськими військами.
«Наша місія — розповісти про трагедію українського народу людям в усьому світі. Цей фільм — історія біженця з Казахстану, який врятував сотні українців із Бучі та інших міст під час окупації», — Олександр Щур.
Також продюсер стрічки «Буча», поділився досвідом створення реконструкцій та окреслив специфіку знімань художнього фільму-реконструкції злочинів російських окупантів «по гарячих слідах».
Відомий французький режисер Філіп Азуле, який проводить зйомки документальних фільмів на лінії фронту, розказав про особливості роботи «на нулі» та виклики, з якими стикається його команда.
У другому блоці виступили Голова української кіноасоціації та продюсерка Вікторія Ярмощук та Голова ГО «УкрКіноФест» й продюсер Андрій Ногін, які розказали про підтримку українського кіноринку від закордонних колег та ряд копродукцій, які відбулися за період широкомасштабної російсько-української війни.
Захід відбувся українською, англійською та італійською мовами. Також опісля завершення другого блоку гості мали змогу неформально поспілкуватися між собою та зі спікерами.
Венеційський кінофестиваль — це один із найдавніших та найбільш значущих кінофестивалів у всьому світі. Він був заснований у 1932 і з того часу проводиться у Венеції, Італія. Також фестиваль належить до знаменитої «Великої Трійці» кінофестивалів, де йому супроводжують Каннський та Берлінський кінофестивалі. Цьогоріч він проходить з 30 серпня по 9 вересня 2023 року.