На Каннському кінофестивалі пройшла панельна дискусія про підтримку української кіноіндустрії
16 травня в Американському павільйоні відбулась панельна дискусія «Ukrainian film industry Opportunities, prospects for cooperation and distribution in the face of war», про можливості українського кінематографа, перспективи співпраці та дистрибуції в умовах війни.
Захід було розпочато зверненням Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук:
Попри всі складнощі український кінематограф існує та розвивається у тому числі завдяки державній підтримці, яка надає кіномитцям можливість висвітлювати героїзм українського народу та незламність його духу.
Так, цьогоріч вперше з початку повномасштабного вторгнення держава поновила фінансову підтримку виробництва національних фільмів та фільмів спільного виробництва, а також триває перший етап Конкурсного відбору фільмів. Наразі деякі проєкти, які отримали державну підтримку, вже розпочали виробництво.
Україна - миролюбна держава, яка через кінематограф прагне донести до світу правду про жахіття війни, відобразити непоборний дух, героїзм і культурну ідентичність українського народу у його боротьбі за свободу, незалежність та збереження національних традицій і цінностей.
Щиро вдячна Каннському кінофестивалю, кіноринку Marché du Film, EFAD, EURIMAGES та міжнародній кіноспільноті за солідарність та підтримку України.
Виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук розповіла про кіновиробництво в Україні під час повномасштабного вторгнення та успіхи українських фільмів у національному прокаті. «У 2023 році частка національного кіно в прокаті України зросла до безпрецедентних 15%. Також було наголошено на продакшн- і постпродакшн- можливостях в Україні».
Генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі розповів про українські кінофестивалі, як надзвичайно важливу ланку кіновиробництва й дистрибуції.
Президент European Film Agency Directors Christopher Peter Marcich розповів про роботу Європейського фонду солідарності з українським кіно, міжнародну підтримку української кіногалузі та співпрацю з українськими кіноматографістами.
Європейський фонд солідарності, заснований у 2023 році. Минулого року підтримав розробку шести і постпродакшн пʼяти кінопроєктів. У межах Каннського кінофестивалю буде оголошено про подальшу підтримку європейською кіноіндустрією українських фільмів.
Також на панельній дискусії підіймалось питання спільного виробництва фільмів в умовах війни, де французький режисер і продюсер Philippe Azaule поділився власним досвідом. У співпраці з українськими кінематографістами він працює над створенням документального фільму про загін операторів дронів на фронті в Україні. Стрічка готується до фестивальної історії та прокату найближчим часом.