На кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю відкрився Український національний павільйон

17.05.2022

Розпочав роботу ювілейний 75-й Каннський кінофестиваль: на кіноринку Marché du Film відкрився і вже прийняв перших гостей Український національний павільйон.

Marché du Film оголосив, що цього року до кіноринку приєднуються понад 12 000 професіоналів із більш ніж 110 країн світу. Україна – один із центрів уваги цьогорічних Канн. У конкурсних програмах ми представляємо відразу два фільми молодих українських режисерів – створені за підтримки Держкіно "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука та "Бачення метелика" Максима Наконечного. Окрім того, до позаконсурсної програми фестивалю додався фільм "Маріуполіс-2" – посмертна робота литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, який був вбитий російськими окупантами в Маріуполі на початку квітня.

Національний павільйон України у Каннах підготував низку заходів, спрямованих на підтримку у нинішній надскладний час як української індустрії, так і нашої держави загалом. 19 травня ми розпочнемо дискусію Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War, присвячену захисту інтересів України на культурному фронті. 20 травня пройде презентація Discover Ukraine – ми розкажемо світовій кіноспільноті про можливості співпраці з нашою державою навіть за умов війни. 22 травня відбудеться дискусія Women In Industry про нагальні аспекти гендерного питання, посиленого війною. А 24 травня Український павільйон запросить гостей фестивалю на благодійний вечір-аукціон, усі кошти від якого буде спрямовано на підтримку України.

Національний павільйон – це точка консолідації спільних зусиль нашої кіноіндустрії, спрямованих на підтримку вітчизняного кіновиробництва та донесення правди про війну світовій спільноті.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Відвідувачі Національного павільйону також матимуть змогу долучитися до фінансової підтримки української кіногалузі, скориставшись розміщеним у павільйоні QR-кодом із посиланням на Спеціальний рахунок для пожертв, прозорість роботи якого гарантує Держкіно. Зібрані кошти будуть спрямовані на завершення стрічок, що перебувають на фінальному етапі виробництва, запуск кількох фільмів 2022 року та розробку нових проєктів для забезпечення безперервності циклу розвитку українського кіно.

Український національний павільйон на Каннському кіноринку Marché du Film організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії: Державного агентства України з питань кіно, Асоціації кіноіндустрії України, FILM.UA Group, компаній "Кіноквартал", Solar Media Entertainment, "УкрКіноФест", Trident Production Network, Prime Story Pictures та "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії".