Вже завтра на Каннському кінофестивалі розпочинає роботу Український національний павільйон

16.05.2022

Від 17 до 25 травня на кіноринку Marché du Film - Festival de Cannes 75-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український національний павільйон, що представить світовій кіноспільноті потужності нашої кіногалузі та можливості для співпраці, підніме важливі питання часів війни, а також проведе благодійний вечір-аукціон на підтримку України.

Цьогоріч організація Українського павільйону відбувалася за надзвичайно складних умов і ми дуже вдячні українській кіноспільноті за єдність, розуміння та кооперацію зусиль. Україна у Каннах продовжить відстоювати свої інтереси на культурному фронті, а українська кіноіндустрія представить виробничі та контентні потужності та відкритість до міжнародної співпраці – навіть за умов війни.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Спеціально для роботи Українського павільйону підготовлений інтерактивний каталог українських проєктів і сервісів, які зараз може надавати закордонним партнерам наша держава.

Загалом до каталогу включено понад 200 проєктів, котрі розділені за категоріями. Це – готові стрічки 2020–2022 років виробництва, серед яких 48 повнометражних ігрових фільмів, 21 документальний, 24 короткометражних, а також один анімаційний проект. До частини каталогу Works in progress увійшло 24 повнометражних проєкти, 12 документальних, 4 короткометражних і один анімаційний. Категорія Works in development (проєкти для міжнародної копродукції, що перебувають у стадії девелопменту та вже мають написаний сценарій) включає 52 повнометражні ігрові стрічки, 8 документальних, один короткометражний проєкт і п’ять анімаційних. А четверта частина каталогу – Services and cooperation opportunities – вміщує інформацію про 30 українських провідних компаній і ті сервіси, що вони наразі можуть надавати світовій індустрії. Відвідувачі Українського павільйону матимуть змогу завантажити собі каталог, скориставшись QR-кодом, розміщеним на локації, або за посиланням на digital-сторінці павільйону.

Програма Українського павільйону включатиме різноманітні заходи за участі представників вітчизняної та світової кіноіндустрії, спрямовані на міжнародну промоцію українських проєктів і сервісів, вирішення нагальних питань зі сфери культурної дипломатії та інформування світової спільноти про можливості підтримки української кіноіндустрії.

19 травня відбудеться дискусія Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War. Російська кіноіндустрія, серед іншого, відіграла не останню роль у дегуманізації українців, заперечуючи наше існування, нашу мову та культуру, зображуючи нас як "нацистів" і ворогів росії. Під час дискусії представники української кіноспільноти на чолі з Головою Держкіно Мариною Кудерчук обґрунтують позицію нашої держави щодо неприпустимості сьогодні давати можливість представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені. Подія відбудеться у партнерстві з Американським павільйоном.

Наступного дня, 20 травня, відбудеться презентація Discover Ukraine за участі Голови Держкіно Марини Кудерчук, Голови Ради з державної підтримки кінематографії Артема Колюбаєва та виконавчої директорки Української кіноасоціації Вікторії Ярмощук. Спікери розкажуть про можливості для співпраці з нашою державою навіть за умов війни: зокрема – в галузях постпродакшену, анімації, VFX, адаптації, сервісів для кіно, що зараз доступні для роботи. Окрім того, в межах заходу буде презентований шоуріл найсвіжіших українських проєктів різних жанрів, доступних для придбання чи копродукційних ініціатив.

Міжнародний напрям – це джерело фінансового ресурсу для кіноіндустрії України, тому сьогодні всі працюють над проєктами, котрі зможуть запропонувати міжнародному ринку. Ми віримо, що після війни до країни підуть інвестиції, і зараз дуже важливо протриматися, наближаючи всіма можливими способами Перемогу.

Виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук

На презентації Discover Ukraine представлять також Спеціальний рахунок для пожертв, створений з метою порятунку української аудіовізуальної індустрії та забезпечення роботою кінематографістів. Після початку повномасштабної війни росії проти України бюджет нашої держави на підтримку кіноіндустрії був секвестрований, оскільки всі ресурси країни наразі спрямовані на підтримку армії та гуманітарні потреби. Відтак Держкіно закликає підтримати українську кіноіндустрію та оголошує збір коштів на її порятунок та забезпечення роботою українських кінематографістів. Зібрані кошти будуть використані на завершення фільмів на останніх стадіях виробництва, визначених переліком, затвердженим Радою з державної підтримки кінематографії. Також – на запуск 2022 року кількох фільмів у роботу: з метою підтримки української кіноіндустрії та кінематографістів у воєнний час. І ще – на розробку нових фільмів задля забезпечення безперервності циклу розвитку українського кіно. Держкіно гарантує прозорість та відкритість використання коштів із публічною фінансовою звітністю. А на знак подяки імена жертводавців будуть зазначені у титрах проєктів, що отримають таку підтримку. Презентація Discover Ukraine відбудеться у партнерстві з Американським павільйоном.

22 травня в межах роботи Українського павільйону відбудеться дискусія Women In Industry, присвячена темі гендерного питання в українській та світовій кіноіндустрії. Участь у дискусії візьмуть представниці української кіноіндустрії: продюсерка Лариса Гутаревич, режисерка Ірина Громозда, актриса театру та кіно, продюсерка Олена Лавренюк, модеруватиме бесіду режисерка Вероніка Шова. Також до розмови долучиться Сахра Карімі (Sahraa Karimi) – афганська кінорежисерка та перша жінка-очільниця державної кінокомпанії Afghan Film Organization, якою вона керувала до захоплення Кабулу Талібаном. Спікерки обговорять різні аспекти гендерного питання в кіногалузі й розглянуть його крізь призму війни, знайому, на жаль, як українським, так і афганській учасницям дискусії.

24 травня Український павільйон запросить гостей фестивалю на благодійний вечір-аукціон, кожен із запрошених матиме змогу зробити свій внесок у збереження свободи й незалежності української держави та долучитись до збору коштів, котрі будуть спрямовані на підтримку України.

Ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 17 до 28 травня 2022 року. Український національний павільйон на Каннському кіноринку Marché du Film організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії: Державного агентства України з питань кіно, Асоціації кіноіндустрії України, FILM.UA Group, компаній "Кіноквартал", Solar Media Entertainment, "УкрКіноФест", Trident Production Network, Prime Story Pictures та "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії".