На Варшавському кінофестивалі відбулась світова прем'єра фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка

13.10.2021

На 37-ому Варшавському кінофестивалі відбулась світова прем'єра фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фестивальний постер фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман". Автор: Юрій Білий

"Будинок "Слово". Нескінчений роман" – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи, фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. У 2017-му році саме на Варшавському кінофестивалі Тарас Томенко представив світові свою документальну картину "Будинок "Слово".

Для нашої команди надзвичайно важливою є світова прем'єра фільму саме на Варшавському кінофестивалі. Чотири роки тому у Варшаві відбулась прем’єра нашої документальної стрічки "Будинок "Слово" і європейський глядач чекав на вихід художнього фільму. Під час показу відчувалась величезна зацікавленість публіки. Мені здається, що картина не залишила жодного глядача байдужим.

Режисер картини Тарас Томенко

Урочисте прийняття з відзначення українських кінематографістів-учасників Варшавського кінофестивалю відкрили директор Варшавського кінофестивалю Стефан Лаудін та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця. До представлення української кіноіндустрії на Варшавському кінофестивалі долучились голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв і член підкомітету у сфері кінематографу та реклами Юрій Павленко, перша заступниця Голови Держкіно Юлія Шевчук, представниця благодійного фонду "Солідарність" Анжеліка Петровська.

Світова прем'єра фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка в конкурсній програмі престижного європейського кінофестивалю класу "А" демонструє стрімкий розвиток української кіноіндустрії та її природнє місце в сім’ї європейських кінематографістів. Ми вдячні Міністерству закордонних справ та Посольству України у Республіці Польща за цілеспрямовані зусилля з промоції українського кіно і культури в Європі та світі та підтримку української делегації. І, звичайно, заслужено – величезна подяка Держкіно України за визначальну роль у формуванні нової української кінохвилі та позитивного іміджу держави у світі!

Продюсери фільму Олег Щербина та Юлія Чернявська

Нагадаємо, цього року в конкурсних програмах 37-го Варшавського кінофестивалю представлені три українські фільми, створені за державної підтримки. У міжнародному конкурсі відбулись прем'єри фільмів "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка та "Носоріг" Олега Сенцова, створених за підтримки Держкіно. У конкурсній програмі 1-2 Competition – підтримана УКФ стрічка "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка.

37-й Варшавський кінофестиваль триватиме до 17 жовтня 2021 р.