Нове українське кіно продемонструють у Брюсселі

21.02.2022

26 та 27 лютого в межах п’ятого фестивалю BRIDGES. East of West Film Days у Брюсселі відбудуться покази проєкту Focus on Ukraine. До програми увійшли три нові українські фільми, які вже стали знаковими: це створені за підтримки Держкіно "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової, "Стоп-Земля" Катерини Горностай та "Носоріг" Олега Сенцова.

BRIDGES. East of West Film Days – щорічний проєкт, який збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Подія покликана стимулювати мистецькі обміни та міжкультурний діалог. Покази українського кіно відбуваються в межах фестивалю вже традиційно. Творці стрічок представлять свої роботи особисто.

Першим фільмом української програми стане документальна стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової. Фільм розповідає про біженця із Сирії: рятуючись від війни вдома, він опиняється в Україні, проти якої розпочинає військову агресію Росія. Картина отримала нагороду на найбільшому міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в секції дебютів. Також стрічка стала призером фестивалю Docudays UA та лауреатом Премії "Кіноколо".

Покажуть в Брюсселі й стрічку-володаря "Кришталевого ведмедя" Берлінале, чуттєву історію про перше кохання та дослідження себе – фільм "Стоп-Земля" Катерини Горностай. Картина стала тріумфатором Одеського міжнародного кінофестивалю й Премії "Кіноколо" та разом із фільмом "Цей дощ ніколи не скінчиться" увійшла до шортлиста Шевченківської премії.

Також у програмі представлений "Носоріг" Олега Сенцова – перша українська кримінальна драма про лихі 90-ті. Світова прем’єра картини відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі "Горизонти", українська – восени на Київському тижні критики. Стрічка Сенцова нещодавно була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу у номінації "Найкращий актор" отримав виконавець головної ролі Сергій Філімонов. 17 лютого стрічка вийшла в широкий прокат в Україні.

Покази українського кіно в межах BRIDGES. East of West Film Days представлені кінокомпанією "Артхаус Трафік" та Товариством Українців Бельгії, за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія.